Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  20 اخلالگر ارزی دیگر دستگیر شدند

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­عباس جعفری دولت آبادی در حاشیه نشست با مسئولان ذیربط که در خصوص موضوع طلاق برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضع پرونده موسوم به محیط زیست  هم گفت: 20 روز پیش تحقیقات در این خصوص به پایان رسیده بود که نواقصی داشت و پرونده به شعبه بازپرسی بازگشت و بازپرس از مراجع نظامی استعلاماتی داشت که جواب روشنی داده شد و تعدادی از این متهمان اطلاعات نظامی را در قالب محیط زیست کسب کرده بودند.
  وی گفت : بر همین اساس عنوان اتهامی 4 نفر از این متهمان از سوی بازپرس پرونده تغییر کرد که در همین ارتباط به کسانی که در این باره انتقاداتی کردند اعلام می کنیم در اختیار بازپرس است که نوع اتهام را تعیین کند.
  وی افزود: 8 نفر در این پرونده تعقیب شدند و کیفرخواست آنها آماده ارسال به دادگاه است و عنوان اتهامی 4 نفر از آنها افساد فی الارض است.
  دادستان تهران درباره جسد مرحوم هکی گفت: چهارشنبه هفته گذشته دو حادثه فجیع رخ داده بود که یک مورد مربوط به جسدی بود که در خودرو سوخته بود.
  وی افزود: اولیای دم حاضر به پذیرش جسد نبودند و ادعا می کردند جسد متعلق به آنها نیست اما پس از آزمایش دی ان ای امروز معلوم شد که جسد متعلق به همان خانواده است.
  وی گفت: در این ارتباط دو نفر مظنون هستند که دستگیر شدند و منتظر نتیجه سم شناسی پزشکی قانونی هستیم.
  وی همچنین از دستگیری جوانی که به خانمها آسیب می رساند در شب گذشته خبر داد و گفت : این فرد برای بانوان در تهران مزاحمت ایجاد می کرد که دیشب دستگیر شد و پرونده او به دادسرای شهید مقدس ارجاع شده است.
   
  ضرورت توجه به سیاست های تحکیم خانواده
  دادستان عمومی و انقلاب تهران مهمترین راه حل خروج از معضل طلاق را نیز توجه به سیاست های تحکیم خانواده و ازدواج آسان و صحیح خواند.
  جعفری دولت آبادی در جمع بندی نشست سه ساعته که با مسئولان ذیربط درخصوص مساله طلاق برگزار شد، افزود: علت ورود دادستانی در این بحث به سبب عضویت ما در شورای اجتماعی وزارت کشور و کمک به رفع آسیب های اجتماعی است که مقام معظم رهبری نیز دغدغه فراوانی در این خصوص دارند.
   
  20 اخلالگر دیگر دستگیر شدند 
  وی طلاق را یکی از آسیب های پنج گانه کشور خواند و گفت: همانطور که در امر اعتیاد و حاشیه نشینی نیاز به هماهنگی دستگاه ها  داریم در بحث طلاق هم باید همه دستگاه های ذیربط از جمله آموزش و پرورش، وزارت ورزش و جوانان، شورای فرهنگ عمومی هماهنگی داشته باشند و علاوه بر این رسانه ها، مردم، سمن ها و مراکز آموزشی هم به میدان بیایند چراکه بسیاری از مسایل راهکاری غیر از ورود به دستگاه قضایی دارد.
  جعفری دولت آبادی افزود: مشکلات اقتصادی و اجتماعی و فضای مجازی به سیاست های تحکیم خانواده آسیب فراوان رسانده است و بیشتر طلاق ها در بستر ازدواج غلط صورت می گیرد.
  وی مشاوره ها و آموزش های عمومی را در پیشگیری از طلاق ضروری خواند و گفت: حتما باید مشاوره ها توسعه پیدا کند و قضات ما هم هیچ منعی در استفاده از این مراکز مشاوره و نظر آنها ندارند.
  دادستان تهران افزود: دستگاه قضایی باید با همکاری دیگر دستگاه ها موانع طلاق را برطرف کند و ما در تهران برنامه هایی برای تغییر ساختار دستگاه ها و تقویت مراکز مشاوره داریم که به علت کمبود بودجه با مشکلاتی مواجه شده ایم.
   
  20 اخلالگر دیگر دستگیر شدند 
  جعفری دولت آبادی درخصوص محکومان مهریه و طلاق گفت: دادخواست های مهریه سرآغاز دادخواست های طلاق است.
  وی به بخشنامه اخیر رئیس قوه قضاییه درخصوص آزادی زندانیان مهریه اشاره کرد و افزود: تعداد این زندانیان در استان تهران زیاد نیست اما براساس دستور رئیس قوه قضاییه کسانی که واقعا توان پرداخت ندارند نباید در زندان بمانند و همچنین براساس دستور دیگر رئیس قوه قضاییه باید دادگاه هایی خارج از نوبت به مسایل زندانیان مربوط به مهریه رسیدگی کنند و براساس قانون فقط کسانی در زندان بمانند که تمکن مالی دارند و لجاجت می کنند و پرداخت نمی کنند.

  برچسب ها

  Leave your comment