Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  125 کشور برای حضور در جشنواره ملی حرکت ثبت نام کردند

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  این جشنواره با هدف ایجاد پیوند بیشتر انجمن های علمی دانشگاه ها با بخش های مختلف کشور به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، چهارم تا هفتم آذر امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می شود.
  ابراهیم رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از مجموع 21 هزار و 850 نفر ثبت نام کننده از 125 کشور جهان، پس از پایش و بررسی اطلاعات و آثار آنها، 80 نفر برای حضور در این رویداد پذیرفته شدند.
  وی با بیان این که کارهای مربوط به صدور روادید شرکت کنندگان خارجی جشنواره انجام شد، اظهارداشت : بیشتر شرکت کننده ها از کشورهای اروپایی و امریکایی هستند.
  وی ادامه داد : آنها سی ام آبان به تهران سفر می کنند و پس از شرکت در یک گردهمایی در پایتخت برای حضور در جشنواره حرکت به اصفهان می آیند.
  رضایی خاطرنشان کرد : مهمانان خارجی جشنواره حرکت علاوه بر حضور در چهار کارگاه آموزشی و برنامه های مختلف، از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، مجتمع فولاد مبارکه و آثار تاریخی بازدید خواهند کرد.
  به گزارش ایرنا، توسعه تعاملات علمی ملی و بین المللی و تقویت حوزه های رقابتی و داوری جشنواره بر اساس استاندارد های علمی از راهبردهای اصلی اداره کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این دوره از جشنواره حرکت است.
  تعداد آثار رسیده به این جشنواره یک هزار و 355 اثر در گروه های فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی و هنر است که از این تعداد 106 اثر برگزیده شد.
  ایجاد تالارهای گفت و گو، برپایی غرفه های مربوط به صنایع و تشکیل کارگروه های گوناگون از دیگر برنامه های این جشنواره است.
  حدود 9 هزار انجمن علمی و 40 اتحادیه انجمن های دانشجویی در دانشگاه های کشور فعالیت می کنند.
  دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت بعنوان یکی از دانشگاه های جامع و برتر کشور دارای حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هیات علمی است.
  اصفهان با حدود 170 دانشگاه و مرکز آموزش عالی و 280 هزار دانشجوی در حال تحصیل دومین استان دانشگاهی کشور است.
  /6026/3011

  برچسب ها

  Leave your comment