Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ۱۲۰هزار پارک حاشیه‌ای هوشمند می‌شود

  چهار شنبه, 02 آبان,1397

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کامران اخباری  با اشاره به وضعیت پارک حاشیه ای تهران گفت: پارک حاشیه ای در گذشته به صورت سنتی و توسط پارکبان‌ها در تهران کنترل می شد که حرکت به سمت هوشمندسازی و مکانیزه‌کردن پارک حاشیه ای در دستور کار شهرداری قرار گرفت.

  وی افزود: با بررسی روش‌های نوین شهرهای بزرگ دنیا در زمینه پارک حاشیه ای که شرایط مشابه تهران را داشتند، کنترل پارک حاشیه ای با استفاده از پارکومترها کلید خورد. پارکومترها ۸ فضای پارک را کنترل می‌کنند و هزینه پرداختی آن ها از طریق کارت بلیت های اتوبوس و مترو امکان پذیر است. در حال حاضر نیز ۱۵ هزار فضای پارک به وسیله پارکومترها کنترل می شود.

  معاون اجرایی سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تعرفه پارک حاشیه ای، عنوان کرد: هزینه پارک در نیم ساعت اول رایگان است و ساعات بعدی طبق تعرفه مصوب شورای اسلامی شهر تهران محاسبه می‌شود.

  وی ادامه داد: طرح هوشمند سازی پارک حاشیه ای توسط سازمان حمل و نقل ترافیک در منطقه ۲ آغاز شده است که طبق ضوابط و مقررات، انتخاب پیمانکار ذی صلاح انجام و پس از طی مراحل مشخص، در چند هفته آینده ابلاغ خواهد شد. طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته، ۱۵ هزار فضای پارک با سیستم هوشمند در این منطقه کنترل خواهد شد.
  اخباری در مورد چگونگی کارکرد هوشمندسازی پارک حاشیه خودروها در منطقه ۲ توضیح داد: شهروندان برای استفاده از پارک حاشیه ای در این منطقه می توانند با مراجعه به سایت "تهران من" کد ملی، پلاک خودرو و شماره موبایل خود را در سامانه ثبت کرده و کیف پول خود را شارژ کنند. بر این اساس توقف در نیم ساعت اول رایگان و پس از آن هزینه ساعات بعدی مطابق مصوبه شورای اسلامی شهر از حساب شهروندی مالک، کسر و اطلاعات پرداختی نیز به شماره همراه وی پیامک می شود.

  به گفته وی پیش بینی می شود طرح پایلوت هوشمند سازی پارک حاشیه ای در منطقه ۲، در مدت ۳ ماه اجرایی و همزمان اصلاحات مورد نیازروی آن انجام می شود. پس از اجرای پایلوت و بررسی کارشناسی، طرح برای اجرای سراسری در کل تهران آماده شده و ۱۲۰ هزار فضای پارک حاشیه ای به صورت هوشمند که اکثر محورهای اصلی تهران پوشش می دهد، مدیریت می شوند.

  برچسب ها

  Leave your comment