Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ​یار دبیرستانی بیژن الهی در آمریکا درگذشت

  شنبه, 28 مهر,1397
  ​یار دبیرستانی بیژن الهی در آمریکا درگذشت
   
  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، غلامرضا صراف، مترجم در گفت‌وگو با ایبنا ضمن تایید این خبر اظهار کرد: من از طریق بیژن اسدی‌پور که او نیز ساکن آمریکاست، مطلع شدم که متاسفانه روز گذشته محسن صبا در یک سانحه رانندگی در ایالت اوهایو فوت کرده است.
   
  این مترجم در معرفی محسن صبا گفت: صبا از پژوهشگران و از دوستان دوران دبیرستان بیژن الهی است که چند مقاله و یک کتاب از او منتشر شده است. گفتاری درباره تصحیح دیوان حافظ و مقاله «دو جلال» که روایتی زنده و خواندنی از دو دبیر دبیرستان شاهپور تجریش، جلال آل‌احمد و جلال مقدم، است از آثار به جا مانده از این شخصیت ادبی است.

                    
   
  وی ادامه داد: همچنین از این پژوهشگر کتابی به نام «دو گفتار» منتشر شده که از سوی انتشارات آوانوشت راهی بازار نشر شده است. صبا پیش از رفتن از ایران در خیابان تجریش داروخانه داشت اما آن طور که در آخرین مقاله خود آورده، تنها دلخوشی او پدر و مادرش بوده است و بعد از فوت آنها ترجیح داده که به آمریکا برود و به کتاب خواندن بپردازد.
   
  صراف در توضیح مراسم خاکسپاری زنده‌یاد محسن صبا گفت: هنوز از سوی نزدیکان و خانواده زنده‌یاد صبا خبری درباره مراسم خاکسپاری اعلام نشده است اما به احتمال زیاد پیکر او در آمریکا به خاک سپرده خواهد شد.

  برچسب ها

  Leave your comment