Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  گزارش وزارتخانه های علوم و کشور از روند رسیدگی به حادثه واحد علوم و تحقیقات

  یکشنبه, 09 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از شبکه خبر

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  رئیس جمهور در این نشست با ابراز تأسف عمیق از وارد آمدن این فاجعه تکان دهنده و تسلیت به بازماندگان حادثه و جامعه دانشجویی، با توجه به مسئولیت نظارتی دولت و دفاع از حقوق عمومی، از وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و کشور و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور خواست با تشکیل هیئت رسیدگی به این حادثه، ضمن بررسی علل و عوامل مؤثر در وقوع آن و گفت وگو با دانشجویان، اساتید و مدیران دانشگاه و نهادهای مسئول، گزارش آن را به هیئت وزیران ارایه نموده و تدابیر لازم را برای جلوگیری از تکرار حوادث مشابه اتخاذ نمایند.

  در ابتدای این نشست وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و کشور از روند رسیدگی به علل این حادثه، به هیئت دولت گزارشی ارایه دادند. 

   گزارش بانک مرکزی از روند شاخص بهای تولیدکننده در آذر 97

  در ادامه جلسه، گزارش بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از روند شاخص بهای تولیدکننده (PPI) در آذر ماه سال جاری به هیات وزیران ارایه شد.

  به موجب این گزارش، رشد شاخص بهای تولیدکننده در آذرماه نسبت به ماه گذشته 4/5 درصد رشد منفی داشته که نشان دهنده تغییر روند افزایشی شاخص می باشد.

  این در حالی است که شاخص مزبور در ماه آبان نسبت به مهر ماه با رشد مثبت 3/5 درصدی همراه بوده است.

   

  صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه احداث راه آهن جوین-اسفراین-بجنورد

  هیئت وزیران با صدور مجوز به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور برای انعقاد قرارداد مشارکت در اجرای پروژه احداث راه آهن جوین – اسفراین - بجنورد موافقت کرد.

   

  مهلت ارایه اسناد حمل حواله های ارزی توسط واردکنندگان افزایش یافت

  با تصویب دولت، مهلت ارایه اسناد حمل حواله های ارزی توسط واردکنندگان افزایش یافت.

   

  تعیین تکلیف دولت درخصوص نحوه تسویه حساب واحدهای تولیدی که قبل از تصمیم ارزی دولت از بروات اسنادی استفاده نموده اند

  هیئت وزیران در ادامه، درخصوص نحوه تسویه حساب برخی از فعالان اقتصادی که برای واردات کالا (اعم از سرمایهای، واسطه ای و مصرفی) از بروات اسنادی ریفاینانس و یا مدت دار (یوزانس) استفاده نموده اند و اسناد حمل آنها قبل از تاریخ 16 /5 /1397 معامله شده و کالاهای مربوطه ترخیص گردیده است ولی سررسید پرداخت آنها بعد از تاریخ مذکور می باشد، تصمیم گیری کرد.

   

  درخواست استرداد لایحه اصلاح قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور از مجلس

  در ادامه جلسه، درخواست استرداد لایحه «اصلاح قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور» از مجلس شورای اسلامی، به تصویب دولت رسید.

   

  اعلام نظر دولت درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس

  هیئت وزیران ضمن اعلام نظر درخصوص تعدادی از طرح های نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده خود را برای پیگیری موضوع تعیین کرد.

  برچسب ها

  دفترمشق دانشگاه
  Leave your comment