Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی کشور آغاز به کار کرد

  سه شنبه, 25 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش ایرنا از روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، چهاردهمین کنفرانس توسعه منابع انسانی کشور با حضور مسوولان و معاونینی از وزارتخانه های صمت ، بهداشت ، کار و امور اجتماعی، دفاع، معاون منابع انسانی شهرداری تهران، شهرداران مناطق 22 گانه تهران و نخبگان علمی منابع انسانی امروز سه شنبه 25 دی ماه آغاز به کار کرد.
  در این رویداد دو روزه مناطق 22 گانه شهرداری تهران موفق به دریافت جوایز متعدد شدند و یک منطقه تقدیرنامه چهارستاره، 7 منطقه تقدیرنامه سه ستاره و 14 منطقه تقدیرنامه دو ستاره را در این کنفرانس دریافت کردند.
  همچنین در این کنفرانس دانشگاه های علوم پزشکی کشور، شرکت ایساکو، صندوق بازنشستگی کشور و شرکت آذرآب و ... در بخش هایی برگزیده شدند.
  در این کنفرانس اساتید و نخبگان حوزه منابع انسانی همچون ابوالعلایی (مدرس و مشاور سازمان مدیریت صنعتی)، خاکی (عضو هیئت علمی دانشگاه)، سیدمحمد اعرابی(عضو هیئت علمی دانشگاه)، ابوالفضل کیانی(عضو هیات علمی دانشگاه)، نسرین جزنی (عضو هیات علمی دانشگاه) در کارگاه های مختلف به بحث و گفت وگو پرداختند.
  دکتر ابراهیم شیخ معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران به عنوان سخنران اصلی همایش با موضوع تحول سریع در منابع انسانی در این کنفرانس یادآور شد: با توجه به پیچیده شدن دنیای کار نسبت به گذشته، مدیران باید با ایجاد تغییر، روش های مدیریتی خود را از مدل های سنتی به نوین تغییر دهند؛ از جمله روش های نوین، مدل تحول سریع بویژه در سازمان های پیچیده عمومی و دولتی مانند شهرداری هاست که با مشکلات عدیده ای از جمله ازدیاد نیروی کار، کمبود مهارت ها، انتظارات فزاینده شهروندان، کاهش آستانه تحمل آنها، محدودیت های منابع، سیاسی شدن بروکراسی و غیره مواجه هستند.
  وی با اشاره به مدل مطرح شده از سوی الریش، اندیشمند بزرگ منابع انسانی بر لزوم قرارگرفتن در جایگاه ذی نفعان برای مدیریت منابع انسانی، از مدل تحولی جدید مطرح شده از بهنام تبریزی نخبه مطرح در زمینه کسب و کار در دنیا و مشاورین ارشد جهانی در کتاب تحول سریع نام برد و عنوان کرد: در این مدل که برای اول ین بار در داخل کشور مطرح می شود، تحول در سه مرحله پیش تپنده 30 روزه، برنامه ریزی و آسیب شناسی در 90 روز و نهایتا فاز اجرایی 12-6 ماه انجام می شود.
  معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران تاکید کرد: آنچه مسلم است در مدیریت تحول، هنر اصلی در اجرا و نه در تحول است و مدیران، قهرمانان تحولند که استیو جابز نمونه عینی آن است که پس از قطع دنباله روی از شرکت مایکروسافت و تمرکز بر نیازهای مشتریان و ذی نفعان، به دستاوردی بزرگ در تحول و سودآوری اقتصادی دست یافت.
  شیخ، گام های تحول را به ترتیب دانش، نگرش، رفتار فردی و رفتار جمعی معرفی و تصریح کرد: اقدامات تحولی در سازمان با دو روش جزیی-کوچک و بزرگ -کلی رخ می دهد که مطالعات نشان می دهد با توجه به شرایط و چالش های موجود در سازمان های پیچیده، نیازمند آن هستیم که از تحولات سریع با گام های جزیی و کوچک استفاده کنیم.
  کنفرانس مدیریت منابع انسانی که هر ساله توسط سازمان مدیریت صنعتی و با همکاری انجمن مدیریت منابع انسانی ایران برگزار و به عنوان بزرگترین رویداد ملی و حرفه ای در حوزه منابع انسانی کشور شناخته می شود، سازمان‌های متقاضی، در رقابتی سخت برای دریافت جایزه تعالی منابع انسانی حضور یافته و مطابق با مدل تعالی منابع انسانی ایران که برگرفته از الگوهای برتر جهانی در این حوزه است با یکدیگر رقابت کرده و در نهایت در سه سطح گواهینامه، تقدیرنامه (دو، سه و چهار ستاره) و تندیس (برنزی، نقره‌ای و طلایی) به برگزیدگان اهدا می شود.
  شبک**1983**1392

  برچسب ها

  دفترمشق کتاب
  تلگرام دفتر مشق @Daftarmashgh_Post
  Leave your comment

  Loading...
  banner