Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  چالش‌ بزرگ خانواده‌ها در ایران

  سه شنبه, 01 آبان,1397

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، فریبا نظری ‌پورکیایی امروز در کارگروه زنان و خانواده استان‌های خراسان رضوی و فارس که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: ایده تشکیل مجمع مشورتی بانوان در خراسان رضوی ایده خلاقلانه و جدیدی است که از شبکه ای از زنان اندیشمند ایجاد شده و از فکر جمعی بهره خواهد برد. در این راستا پیشنهاد می‌کنیم که در این مجمع از حضور مردان نیز برای رسیدن به نگاه جامع در خصوص خانواده استفاده شود.

  وی با بیان اینکه « خراسان تمدنی کهن، مشاهیر و عناصر فرهنگی دارد که باید آنها را بشناسیم»، ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در حوزه معاونت زنان توسط دفاتر بانوان استانداری پیگیری می‌شود گفت‌وگوی بین نسلی است. بر اساس پژوهش‌ها خانواده‌های ایرانی کمتر از نیم ساعت در روز با یکدیگر مکالمه انجام می‌دهند و مشکل در درون باورهاست.

  مشاور وزیر کشور در امور بانوان و خانواده بیان کرد: در خصوص روستای ازغد پیشنهاد می‌شود که این روستا علاوه بر روستای پاک به سمت روستای دوستدار کودک نیز برود. نکته دیگر وضعیت مساجد در این روستاست که به عنوان کانون همبستگی مردم قلمداد شده است. نیاز داریم که در کارکرد مساجد بازنگری کنیم.

  نظری ‌پورکیایی در خصوص شهرستان رشتخوار گفت: تلاش مسئولین این شهرستان برای کاهش طلاق ستودنی است. پیشنهاد من این است که برای تداوم این طرح میان خانواده مهارت‌آموزی و آموزش‌های بعد از طلاق را انجام دهیم چون شرایط بازگشت به پیش از صلح وجود دارد.

  برچسب ها

  Leave your comment