Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  پکن و سنگاپور متعهد به تقویت همکاری دفاعی چین-آسه آن شدند

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از استریت تایمز، این تعهد در نشست امروز وزرای دفاع چین و سنگاپور در پکن و درست یک روز پس از درخواست 'نگ انگ هن' وزیر دفاع سنگاپور از چین مبنی بر همکاری پکن با کشورهای دیگر در راستای حصول اطمینان از دیدگاه صلح آمیز این کشور بیان شد.
  به گفته وزیر دفاع سنگاپور، برخی وزرای دفاع حاضر در 'آسه آن' پیشتر از پیشنهاد سنگاپور مبنی بر برگزاری رزمایش دریایی در سال جاری استقبال نکرده بودند، اما حالا که این رزمایش در جریان است همه آنها معتقدند که این عملیات برای روابط چین و آسه آن بسیار سودمند و مهم است.
  به نوشته استریت تایمز، سازماندهی این رزمایش که روز دوشنبه هفته جاری 22 اکتبر (30 مهر) آغاز شده است، بر عهده سنگاپور و چین بود. این عملیات 1000 پرسنل دارد و انتظار می رود شامل فرود بالگرد بر روی عرشه کشتی و عملیات جستوجو نجات مشترک باشد.
  این تارنما در ادامه نوشت، وزیر دفاع سنگاپور سفر پنج روزه خود به چین را روز دوشنبه هفته جاری آغاز کرد و علاوه بر بازدید از رزمایش دریایی 'چین-آسه آن' و دیدار وزیر دفاع چین، روز پنج شنبه 25 اکتبر (3 آبان) در کنفرانس امنیتی انجمن 'شیانگشانگ' این کشور نیز سخنرانی خواهد داشت.
  'نگ' همچنین از رئیس جمهوری چین به دلیل روابط خوب دو کشور قدردانی کرد و گفت چین همیشه با سنگاپور با احترام برخورد کرده است.
  این رزمایش از دوشنبه 22 تا 29 اکتبر (30مهر تا 7 آبان) در بخشی از آب های دریای جنوبی چین که مورد منازعه پکن و برخی کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله فیلیپین، برونئی، مالزی و ویتنام است انجام می شود.
  **آساق**9470**1663**

  برچسب ها

  Leave your comment