Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  پژوهشی درباره محتوای صفحه فیلترینگ

  شنبه, 08 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش خبرنگارفرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، هدف اصلی این پژوهش که حامد طالبیان، مولف و پژوهشگر آن بوده است، مطالعه ساختار وب به‌عنوان یک شبکه اجتماعی و همچنین شناسایی روابط هم‌پیوندی میان وب‏سایت‏های فرهنگی - مذهبی در فضای مجازی ایران و ترسیم گراف روابط هریک از زیرگروه‏هاست تا علاوه بر امکان ارائه، تحلیلی کلی درباره وضعیت روابط ابرپیوند بین پایگاه‌های فرهنگی و مذهبی، امکان مقایسه بین هریک از زیرگروه‏ها نیز فراهم شود.
  در این پژوهش تلاش شده به این پرسش پاسخ داده شود که شبکه ابرپیوندی که از طریق اعمال سیاست فیلترینگ ایجاد شده است، چه ویژگی‌های ساختاری‌ دارد و پایگاه‌های کلیدی این شبکه کدامند.
  نتایج این پژوهش، امکان مقایسه و ارزیابی کمی زیرگروه‌های مختلف سایت‌های فرهنگی و مذهبی و نیز مقایسه پایگاه‌های مختلف ذیل یک گروه را فراهم می‌کند. این دانش به سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران در ارزیابی وضعیت وب‌سایت‌های ایرانی کمک می‌کند و به آن‌ها در تدوین سیاست‌های مختلفی برای بهبود وضعیت وب‌سایت‌های ایرانی، حمایت و تشویق از وب‌سایت‌های برتر و نیز دامن زدن به رقابت در میان گروه‌های کم‌پیوند‌تر یاری می‌رساند.
  با گذشت بیش از 10 سال از نخستین سال‌های اعمال سیاست فیلترینگ، نخستین بار است که درباره میزان محتوای ارائه‌شده از طریق صفحه فیلترینگ (peyvandha.ir) نحوه طبقه‌بندی محتوا یا ساختار شبکه ابرپیوند شکل‌گرفته از طریق این صفحه به صورت عمومی اطلاع‌رسانی می‌شود.
  «آشنایی با وب‌سنجی و تحلیل شبکه‌های ابرپیوند»، «مراحل اجرای تحلیل شبکه‌های ابرپیوند» و «تحلیل شبکه پایگاه‌های فرهنگی و مذهبی در صفحه فیلترینگ» برخی از عناوین فصل‌های این کتاب 230 صفحه‌ای است.
  فراهنگ**9211** 1418

  برچسب ها

  دفترمشق کتاب
  Leave your comment