Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ولیعهد عربستان در سالهای گذشته اشتباهات زیادی مرتکب شده است

  سه شنبه, 01 آبان,1397
  در این گزارش آمده است: محمد بن سلمان اکنون با بحران سیاسی گسترده ای روبرو شده است که هیچگاه فکر آن را نمی کرد. عربستان با ولیعهدی بن سلمان اکنون به مرکز جنجال های بسیاری تبدیل شده است.
  به موازات اصلاحات و سیاست های مدرن سازی، بن سلمان جوان برای به دست آوردن اعتبار، سرکوب مخالفان به ویژه مذهبی ها و روشنفکران را تشدید کرد.
  عربستان سعودی از ماه مارس سال 2015 در یمن مداخله نظامی کرده است و بارها به نقض حقوق غیر نظامیان متهم شده است.
  ششم ماه اوت سال جاری ، پنجاه و یک نفر از جمله 40 کودک در حمله هوایی به اتوبوسی در صعده کشته شدند.
  ائتلاف ضد یمن به رهبری عربستان این حمله را بر عهده گرفته و آن را اشتباه خواند و حوثی ها را به استفاده از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی متهم کرد.
  با وجود مخالفت های عربستان سعودی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از بیش از یک سال پیش تحقیق در مورد جنایات جنگی در یمن را آغاز کرده است. جنگ در این کشور تاکنون بیش از ده هزار کشته برجای گذاشته که اکثریت آنها غیر نظامی است. بنابر اعلام سازمان ملل متحد این جنگ موجب شکل گیری بدترین بحران انسانی جهان شده است.
  اما اشتباهات بن سلمان به همین جا ختم نشد.
  وی دستور داد که در سپتامبر سال گذشته، نهادهای امنیتی سعودی بیست نفر را دستگیر کردند که همگی واعظان با نفوذ و روشنفکر بودند.
  چهارم نوامبر جنبش گسترده مبارزه با فساد مالی در عربستان سعودی و به خواست محمد بن سلمان به راه افتاد. از هتل لوکس ریتز کارلتون ریاض به مدت سه ماه به عنوان زندان طلایی برای دهها تن از شاهزادگان و مقامات عالی اما باز هم اشتباهات ولیعهد جوان عربستان پایان نیافت.
  چهارم نوامبر سال 2017 ، سعد حریری نخست وزیر لبنان در میان شگفتی بسیار از ریاض، استعفای خود را اعلام کرد و جنبش حزب الله و ایران را به مداخله در امور کشور متهم کرد.
  عربستان سعودی به وادار کردن حریری برای کناره گیری از قدرت متهم شد که البته این اتهام را رد کرد.
  اما به نظر می رسد اشتباهات جنون آمیز بن سلمان هیچ پایانی ندارد.
  اکنون با ناپدید شدن و پس از آن با اعتراف به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار و منتقد سرسخت رژیم آل سعود، بن سلمان گرفتار مخمصه ای شده که تا کنون بی سابقه بوده است.
  بالا گرفتن دامنه رسوایی قتل جمال قاشقچی منتقد سرسخت سیاست های عربستان سعودی در کنسولگری این رژیم در استانبول، موجب شده است تا واکنش های جهانی به این موضوع ابعاد جدیدی به خود بگیرد که از آن جمله می توان به خودداری بسیاری از مقامات و سران کشورها به شرکت در نشست سرمایه گذاری ' داووس صحرا' اشاره کرد.
  'جمال خاشقچی' روزنامه نگار منتقد عربستانی 10 مهر ماه برای ثبت ازدواج خود با یک زن تبعه ترک وارد ساختمان کنسولگری عربستان در استانبول شد، اما هیچگاه از این ساختمان بیرون نیامد.
  جسد وی هنوز پیدا نشده است و بسیاری از رسانه های جهانی انگشت اتهام را به سوی شخص محمد بن سلمان نشانه گرفته اند.
  اروپام**9041**1908

  برچسب ها

  Leave your comment