Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  وضعیت کتاب‌های کمک‌درسی با ادبی قابل مقایسه نیست/ محمود دولت‌آبادی بت من در ادبیات است

  دوشنبه, 24 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از خبرگذاری کتاب ایران

  وضعیت کتاب‌های کمک‌درسی با ادبی قابل مقایسه نیست/ محمود دولت‌آبادی بت من در ادبیات است
   
  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، طی روزهای گذشته مجموعه شعر «بی‌مخاطب‌ترین»، سروده پدرام فرهادیان از سوی نشر غنچه راهی بازار نشر شده است. فرهادیان یکی از معلمان و مولفان مطرح مقطع کنکور در درس زیست‌شناسی است. پدرام فرهادیان در معرفی این کتاب به ایبنا گفت: کتاب «بی‌مخاطب‌ترین» دومین اثر عمومی من و مدتی بعد از کتاب «اینجا کافه است» منتشر شده است. اگر بشود نام شعر روی این مجموعه بگذاریم، باید بگویم که این کتاب یک مجموعه شعر سپید است که از 74 شعر کوتاه و بلند تشکیل شده است.
   
  وی درباره موضوع شعرهای این مجموعه گفت:‌ این کتاب طیف وسیعی از موضوعات پیرامون انسان امروز را شامل می‌شود؛ اما فضای بیشتر شعرها عاشقانه است و اگر بخواهیم از نظر موضوعی کتاب را بررسی کنیم می‌توانیم بگوییم که بعد از شعرهای عاشقانه، بیشترین شعرها به موضوع اجتماعی اختصاص دارد.

   
   

  این معلم زیست‌شناسی کنکور با اشاره به تفاوت این اثر با سایر آثارش می‌گوید:‌ 21 سال است که به شغل معلمی می‌پردازم و تا به امروز 21 کتاب آموزشی با انتشارات رمزینه، مبتکران و قلم‌چی منتشر کرده‌ام؛ اما آن کتاب‌ها با کتاب‌های ادبی فرق می‌کند.
   
  وی افزود:‌ بازار کتاب‌های کمک‌آموزشی با ادبی قابل مقایسه نیست. اگر بخواهم مثالی بزنم، می‌توانم بگویم که تنها یک اثر آموزشی من در کمتر از 5 ماه 14 هزار نسخه فروخته است و این در شرایطی است که کتاب‌های ادبی خیلی سخت 1000 نسخه می‌فروشند و به چاپ‌های بعدی می‌روند.
   
  فرهادیان با اشاره به دلایل پرداختن به ادبیات و آمدن به این سمت و سو اظهار کرد: من از ابتدا علاقه‌ خاصی به نوشتن داشتم و شاید آغاز این موضوع به درس انشا دوران مدرسه برمی ‌گردد. بعدها نیز یادداشت‌هایی را برای دل خودم می‌نوشتم که با رونق فضای مجازی این نوشته‌ها را در فضای مجازی منتشر ‌کردم.
   
  وی ادامه داد: بعدها با تشویق دوستان مشتاق شدم تا شکلی رسمی به این آثار بدهم و آنها را در قالب کتاب منتشر کنم. از طرفی لابه‌لای این نوشته‌ها کم‌کم شاهد متن‌هایی بودم که بیشتر شبیه به شعر بود. بنابراین با گذشت زمان این مطالب را تقویت کردم و حال آن آثار در قالب مجموعه شعر «بی‌مخاطب‌ترین» عرضه و راهی بازار نشر شده است.
   
  این معلم کنکور با اشاره به فعالیت‌های ادبی این روزهایش گفت: در حال حاضر مشغول نگارش یک رمان هستم که موضوع آن پیرامون مساله مرگ است و به نظرم اگر حمایت کافی از این اثر شود، می‌تواند اتفاقات خوبی برای آن رخ دهد.
   
  شاعر مجموعه شعر «بی‌مخاطب‌ترین» در توضیح الگوهای ادبی خود گفت: محمود دولت‌آبادی بت من در ادبیات است؛ اما علاقه‌ای به شعر شاعران امروز ندارم و شعر شاعرانی مثل شاملو، فروغ، حمید مصدق و اخوان را می‌خوانم. البته به نظرم خلاقیت برخی از ترانه‌سرایان امروز مانند روزبه بمانی بسیار ارزشمند است و من کار این گونه افراد را دنبال می‌کنم.

  فرهادیان در بخش پایانی صحبت‌هایش اظهار کرد: نگاه ادبی می‌تواند هر حوزه‌ای را زیباتر کند و من این نگاه ادبی را در طراحی کتاب‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌ها درس نیز دارم؛ چراکه معتقدم چنین نگاه‌هایی می‌تواند شرایط آموزش را بهتر کند.

  مجموعه شعر «بی‌مخاطب‌ترین» در 112صفحه، شمارگان 1000نسخه و به بهای 12هزارتومان از سوی نشرغنچه راهی بازار نشر شده است.

  برچسب ها

  دفترمشق مدرسه
  تلگرام دفتر مشق @Daftarmashgh_Post
  Leave your comment

  Loading...
  banner