Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ورود دادستانی به حادثه مرگ دلخراش کودک گرگانی

  چهار شنبه, 02 آبان,1397

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی اظهار کرد: جنازه کودک دوساله گرگانی ساعاتی پیش در چاه فاقد درپوش فاضلاب سرویس بهداشتی نزدیک پارک کودک ناهارخوران گرگان پیدا شد.

  وی افزود:نماینده دادستان بلافاصله به محل حادثه اعزام شد و بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد این کودک در چاه فاضلاب که درپوش نداشت و علائم هشداردهنده نیز در اطراف آن نصب نشده بود سقوط کرده و جان سپرده است.

  دادستان مرکز گلستان تصریح کرد: این موضوع در دستور کار ویژه دادستانی قرارگرفته است و باکسانی که در امنیت پارک جنگلی ناهارخوران کوتاهی کرده‌اند برخورد می‌شود.

  به گفته وی، والدین این کودک و نیروهای امدادی ابتدا گمان کردند کودک گم‌شده است اما پس از دو ساعت جستجو در جنگل، در چاه فاضلاب جنازه کودک را یافتند.

  همچنین سرپرست روابط عمومی شهرداری گرگان از دستور ویژه شهردار برای برخورد با متخلفان حادثه سقوط کودک در چاه که به مرگ وی منتهی شد، خبر داد.

   آرش فولادیان شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن ابراز تاسف از حادثه پیش آمده در مورد سقوط کودک در چاه فاضلاب که به مرگ وی منجر شد، در خصوص جزئیات این حادثه، اظهار کرد: نگهداری و نظافت سرویس‌های بهداشتی عمومی گرگان مدتی است که به صورت پیمانکاری به بخش خصوصی واگذار شده است

  وی ادامه داد: این حادثه هم در چاه فاضلاب مجاور فضای سبز سرویس بهداشتی عمومی جنب پارک ناهارخوران گرگان اتفاق افتاده که مطابق سایر سرویس‌های بهداشتی، نگهداری و نظافت آن به بخش خصوصی واگذار شده و کودک فوت شده، فرزند فردی بوده که در آن مکان وظیفه نگهداری و نظافت سرویس بهداشتی را بر عهده داشته است.

  سرپرست روابط عمومی شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: عصر چهارشنبه مادر این کودک با مرکز ۱۲۵ آتش‌نشانی گرگان تماس گرفته و اعلام کرد فرزندش در پارک مفقود شده و از نیروهای آتش‌نشانی تقاضای کمک کرد که بلافاصله تیم اعزام از نزدیک‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی ظرف کمترین زمان ممکن به محل حادثه رسیده و عملیات جستجو را آغاز کردند.

  فولادیان گفت: پس از مدتی جستجو یکی از آتش‌نشانان به چاه فاضلابی که در کنج قسمت فضای سبز محوطه سرویس بهداشتی عمومی وجود داشته و قطر دهنه چاه هم بسیار کوچک بوده مشکوک می‌شود که بلافاصله به منظور جست‌وجوی بهتر و ورود آتش‌نشانان به چاه عملیات حفاری و افزایش دهنه چاه انجام شد.

  وی اضافه کرد: متاسفانه آتش‌نشانان پس از ورود به چاه با پیکر بی‌جان این پسربچه دو ساله مواجه می‌شوند اما با این وجود عملیات احیا بر روی این کودک انجام و کودک تحویل عوامل اورژانس ۱۱۵ شد که با وجود تلاش‌های انجام شده از سوی عزیزان در اورژانس نیز این کودک جان خود را از دست داد.

  سرپرست روابط عمومی شهرداری گرگان تأکید کرد: متاسفانه بر اساس تحقیقات انجام شده و مستندات موجود، درب فلزی دهنه چاه فاضلاب مربوطه وجود نداشته و پیمانکار نسبت به پوشاندن آن به نحو مناسب اقدام نکرده است.

  فولادیان گفت: این حادثه دارای زوایای مختلفی است که به منظور شفاف‌سازی بهتر و کشف حقیقت و آگاه‌سازی شهروندان، شهردار گرگان ضمن تسلیت به خانواده داغدار این حادثه، دستور پیگیری ویژه و فوری را به سازمان‌های تابعه و واحد نظارتی شهرداری ابلاغ کرده است.

  وی در پایان بیان کرد: به طور قطع در این پرونده مقصر یا مقصران شناسایی و برای پیگیری لازم به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و برخورد لازم با فرد یا افراد مربوطه انجام خواهد شد.

   

   

  برچسب ها

  Leave your comment