Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ورشکستگی بیش از ۳ هزار آزمایشگاه تشخیص طبی آنها را در آستانه تعطیلی قرار داده است

  جمعه, 07 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از قدس آنلاین

  به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، نبی‌الله آقابیگی در همایش یک‌روزه جامعه آزمایشگاهیان تشخیص طبی کشور اظهار داشت: آزمایشگاه‌های کشور وابستگی شدیدی به نوسانات ارزی دارند و هر گونه افزایشی در این زمینه می‌تواند در حوزه آزمایشگاه‌های تشخیص طبی تأثیرگذار باشد.

  وی افزود: به غیر از کیت‌های ساده، بقیه مواد مورد نیاز در حوزه آزمایشگاه‌ها از خارج از کشور تهیه می‌شود و نوسانات ارزی شدیدا در هزینه تمام شده آزمایشگاه‌ها تأثیر گذاشته است.

  دبیر مجمع نمایندگان استانی دکترای علوم آزمایشگاهی اظهار داشت: در حالی که همه اصناف از دامدار تا خودروساز تعرفه‌های خود را بر اساس نوسانات ارزی اعلام کرده‌اند اما متأ‌سفانه آزمایشگاه‌ها تا پایان سال باید با مشکلات خود سر کنند.

  آقابیگی عنوان کرد: در حالی که قیمت‌ها در حوزه وسایل مورد نیاز حداقل سه برابر شده ولی تعرفه‌ها تغییر نیافته است و آزمایشگاه‌های خصوصی نیز ارز دولتی دریافت نکرده‌اند.

  این دکترای علوم آزمایشگاهی با اشاره به اینکه متأ‌سفانه در حال حاضر از خودتحریمی رنج می‌بریم چراکه تجهیزات موردنیاز ما از انبار شرکت‌ها تأمین می‌شود، گفت: متأ‌سفانه علی‌رغم همه مشکلات ارز دولتی به بخش خصوصی واگذار نشده و بیش از ۱۴ ماه است که از همه بیمه‌ها طلب داریم.

  وی بیان داشت:‌ بیش از ۳ هزار آزمایشگاه تشخیص طبی در بخش خصوصی ورشکسته شده و در آستانه تعطیلی هستند بنابراین ضرورت دارد وزارت بهداشت نسبت به این مسئله ورود کرده و حمایت‌های لازم را انجام دهد.

  منبع:فارس

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  دفترمشق علوم
  Leave your comment