Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  واکنش زائری به تیتر سایت «فردا»: «غیرحرفه‌ای و ناشیانه»

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  او در جدیدترین پستش با اعتراض به مطلب سایت «فردا» که نقل قولی از وی را درباره برنامه نود و فردوسی‌پور منتشر کرده است، نوشت: «به نظر شما با این جماعت چه باید کرد؟ باید بیانیه داد و تکذیب نمود؟ باید با تحمل و سکوت گذراند؟ باید ناسزا گفت؟ باید دعا کرد که بلکه اصلاح بشوند؟ باید کلاس گذاشت و حالیشون کرد که نقل قول - با دونقطه - را نمی‌شود استنباط کرد و تیتر استنباطی زدن قاعده و ضابطه دارد؟ واقعاً نمی‌دانم که چه باید کرد با این جماعت!

  فقط می‌دانم تنها حاصل و نتیجه شیوه رفتار این 'برادران' همین است که یکی مثل من دیگر سعی بر مراعات اخلاق و انصاف نکند و تلاشی برای حسن نیت و خوش‌بینی نداشته باشد و در مواردی مانند پست قبلی در باره برنامه نود مثل همه، طوری به بالا و پایین صدا و سیما بد و بیراه بگوید که از تویش تیتر 'رفتار شبکه سه با نود درست بود' درنیاید! توضیح واضحات: در قواعد حرفه‌ای برای نقل قول باید همان عبارت عیناً در کلام گوینده آمده باشد. لذا اگر دوستان مثلاً تیتر می‌زدند که تأیید ضمنی رفتار مدیر... یا موافقت فلانی با رفتار مدیر... نمی‌شد اعتراض کرد چون برداشت خود از متن را تیتر کرده بودند، ولی وقتی با دونقطه نقل قول می‌کنند کاری غیرحرفه‌ای و ناشیانه کرده‌اند و درواقع دروغ گفته‌اند!

  **«فردا» چه نوشته بود؟

  گفتنی است روز گذشته سایت «فردا»، رسانه نزدیک به شهردار اسبق تهران مطلبی با تیتر «حجت‌الاسلام زائری: رفتار شبکه سه با نود درست بود» منتشر کرد.

  فردا در این خبر که تیتر آن مورد اعتراض زائری قرار گرفته، آورده بود: «حجت‌الاسلام زائری در بخشی از تحلیل خود درباره برنامه نود و شبکه سه نوشت: «در حسن نیت مسئولان صدا و سیما و سلامت نفس مدیران شبکه سوم که از دوستان خوب من هستند سر سوزنی شک و تردید ندارم.

  به مدیریت صدا و سیما هم از نظر حرفه‌ای کاملاً حق می‌دهم که در تعارض سیاست‌های کلان خود با رفتار سلیقه‌ای یک مجری قاطعانه مدیریت خود را اعمال کند و چارچوب سازمانی را برهم نریزد.»

  گزارش از سیدمهدی موسوی‌تبار

  **اداره کل اخبار چندرسانه‌ای**ایرناپلاس**

  برچسب ها

  Leave your comment