Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  همنشینی شهردار پایتخت با رهبران و شهروندان مسیحی

  پنجشنبه, 13 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش خبرنگار ایرنا این نشست درحالی برگزار شد که برخی خانواده های شهدای مسیحی نیز در این آ یین مورد تجلیل قرار گرفتند.
  شهردار تهران با تشکر از حضور خانواده های شهدای مسیحی دراین برنامه گفت: در روزگار سخت انقلاب اسلامی و جبهه های نبرد، هموطنان مسیحی در کنار ما بودند و ما را تنها نگذاشتند، ما نیز در روزهای صلح و شاد آنان را فراموش نخواهیم کرد و در کنار همدیگر ایران را آباد خواهیم کرد.
  حناچی افزود: خصیصه کشور ما همنشینی اقوام و ادیان مختلف است که در آثار تاریخی از جمله تخت جمشید می شود نظاره گر آن بود.
  وی با تاکید بر ترکیب فرهنگ ها و رنگ و بوی بی نظیر اقوام مختلف در کشورمان، تنوع معماری را نیز در ایران مورد اشاره قرار داد و گفت: بسیاری از بناهای تاریخی نشانگر فرهنگ و هویت کشورمان است.
  شهردار تهران بیان کرد: نقوش آثار تاریخی اقوام مختلفی را نشان می دهد که تحت حاکمیت حکومت وقت ایران که به عنوان اولین دولت جهان بوده است کنار هم می زیستند.
  وی توضیح داد: زمانی در یکی از کنفرانس‌های معماری بین‌المللی بحث جهانی شدن مطرح بود، یک سخنران لبنانی گفت ما از کشورهایی آمده‌ایم که یک نوع بیان و معماری داریم اما همکاران ایرانی‌مان از جایی آمده‌اند که حتی در یک استان آن می‌توان تنوع نژادی فوق‌العاده‌ای یافت.
  حناچی گفت: مصداق بارز این مدعا را در کلیساهای ایران نیز می‌توان دید؛ کلیسایی در شمال‌غرب ایران داریم که به ثبت جهانی رسیده و متاثر از فرهنگ همان منطقه است.
  وی افزود: همچنین کلیسایی داریم در دل محله جلفای اصفهان که با وجود کلیسا بودن یک بنای کاملا اصفهانی با ترکیب های بومی منطقه خودش به حساب می‌آید؛ و نیز کلیسایی هم در دل کویر کرمان داریم که کاملا بومی است.
  شهردار تهران بیان کرد: تنوع زیادی در هنر و شرایط اقلیمی کشورمان وجود دارد و راه حل مشکلات نیز در فرهنگ و تمدن ایران نهفته است.
  به گفته حناچی، کشور پهناور ایران در طی تاریخ فراز و نشیب هایی داشته به همین دلیل راه چاره بسیاری از مشکلات که در طول تاریخ اتفاق افتاده در فرهنگ و ادبیات و هنر این سرزمین نهفته است.
  به گزارش ایرنا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: ایران جایگاه رنگین کمانی در جهان دارد و همه ادیان توحیدی در کنار هم در این کشور زندگی می کنند.
  یوناتن بت کلیا اظهارداشت: پیروان ادیان مختلف در ایران در صلح و آرامش در کنار هم زندگی می کنند و مدعیان حقوق بشر و دمکراسی باید از این امر الگوگیری کنند.
  وی تصریح کرد: مدعیان حقوق بشر چشمانشان را باز کنند و پنبه ها را از گوش دربیارند و ببینند که ما ادیان مختلف در چه کشوری زندگی می کنیم.
  این نماینده مجلس به عهدنامه حضرت امام علی (ع) با آشوریان اشاره کرد و گفت: این عهدنامه 1400 سال پیش با اجداد ما آشوری ها منعقد شده و اصل آن در موزه چهلستون است.
  بت کلیا ادامه داد: حضرت علی(ع) در این عهدنامه به حفظ حقوق اقلیت ها، حفظ جان، مال و اماکن اقلیت های دینی تاکید کرده است.
  تهرام/8138/ 1008

  برچسب ها

  دفترمشق کتاب
  Leave your comment