Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  هر مقدار در حوزه کتاب هزینه کنیم برای آینده سرمایه‌گذاری کرده‌ایم

  یکشنبه, 23 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از خبرگذاری کتاب ایران

  هر مقدار در حوزه کتاب هزینه کنیم برای آینده سرمایه‌گذاری کرده‌ایم
   
  به گزارش خبر نگار خبرگزاری کتاب (ایبنا) در قم؛ سیدرضا علیزاده طباطبایی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری قم ضمن حضور در دفتر خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، به ارزیابی این نمایشگاه پرداخت و گفت: نمایشگاه امسال مطلوب و با محتوای بالا برگزار شده و بحمدالله حضور ناشران مختلف از قم و سایر نقاط کشور باعث رونق این دوره از نمایشگاه شده است.
   
  وی افزود: در گفت‌وگویی که با غرفه‌داران داشتم مباحث مختلفی مطرح شد و قریب به اتفاق از برگزاری نمایشگاه ابراز رضایت داشتند.
   
  مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری به حضور مردم قم در نمایشگاه اشاره کرد و گفت: خانواده‌ها با حضورشان نشان می‌دهند که کتابخوان و کتاب دوست‌اند و برای این حوزه اهمیت و ارزش ویژه قائل‌اند.
   
  طباطبایی هزینه کردن در حوزه کتاب را سرمایه‌گذاری برشمرد و بیان کرد: حوزه کودک و نوجوان به عنوان یک حوزه تاثیرگذار و زیرساخت باید مورد اهتمام مدیران دولتی و خصوصی قرار گیرد و هر چه در این زمینه هزینه کنیم، در واقع دست به سرمایه‌گذاری زده‌ایم.
   

  وی در جواب به این سوال که استانداری به عنوان نماینده دولت در استان چه حمایت‌هایی از حوزه کتاب کرده پاسخ داد: از طریق وزارت ارشاد اقدامات خوبی در تهیه و حمایت از ناشران صورت می‌گیرد. برگزاری نمایشگاه با هزینه‌های بالا نشان از حمایت دولت در حوزه کتاب دارد. استاندار به عنوان نماینده دولت با حضور در افتتاحیه نمایشگاه و هماهنگ کردن اداره کل آموزش و پرورش جهت برنامه‌ریزی مناسب برای بهره‌مندی دانش آموزان مخصوصاً دوره ابتدایی در نمایشگاه نمونه‌ای از عزم مدیران دولتی برای حمایت از کتاب است.
   
  طباطبایی یادآور شد: مجموعه نمایشگاه‌های دائمی استان در حال پیشرفت فیزیکی خوبی بود اما با توجه به مشکلات اقتصادی پیش آمده آنگونه که پیش بینی شده بود، محقق نشد اما هم اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه فعالیت خوبی انجام داده تا به زودی بستر مناسبی برای برگزاری نمایشگاه‌ها فراهم شود و به زودی شاهد افتتاح و بهره برداری از این مجموعه خواهیم بود.
   
  وی تبلیغات را در دنیای کنونی امری لازم برشمرد و گفت: پتانسیلی در برنامه ششم توسعه تحت عنوان ترویج فعالیت‌های دولت در صدا و سیما وجود دارد که اعتبارات ویژه‌ای برای آن در نظر گرفته شده است. اداره کل ارشاد استان باید از این محل برای تبلیغات در رسانه استفاده کند. در زمینه روزنامه و نشریات و تبلیعات محیطی هم ظرفیت‌های خوبی در استان وجود دارد که برای اطلاع رسانی نمایشگاه از آن‌ها به خوبی استفاده شده و جا دارد از اداره کل ارشاد به خاطر اهتمام به این موصوع تشکر کرد.

  برچسب ها

  دفترمشق کودک
  Leave your comment