Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  نقش ویژه 'گادکاری' در گسترش روابط اقتصادی ایران و هند

  سه شنبه, 25 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش ایرنا،این پایگاه تحلیلی که تحولات آسیا را رصد می کند افزود:در چند ماه اخیر حضور و عملکرد وزیر حمل و نقل و کشتیرانی هند به اندازی در روابط میان هند و ایران نقش آفرین بوده که رسانه‌های هندی آن را به «اثر گادکاری» نامیده‌اند.
  در ادامه این مطلب آمده است همان‌طور که علم فیزیک توانست با ابتکارات نوین «نیوتن» به شکوفایی برسد، دولت نارندرا مؤدی نخست وزیر هند نیز توانست با عملکرد بسیار خوب گادکاری روابط اقتصادی میان ایران و هند را وارد مرحله جدیدی کند.
  این پایگاه تحلیلی ،هدایت طرح چابهار را از عملکرد مهم گادکاری دانست و اضافه کرد این طرح تغییر مهمی در روابط ایران و هند ایجاد کرده است.
  در ماه دسامبر نیز نیتین گادکاری توانست با هدایت مذاکرات میان دهلی نو و تهران به توافق جدید مکانیسم پرداخت روپیه دست یابد که در زمان‌های اوج تحریم‌های آمریکا، ادامه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و هند به‌جای استفاده از دلار آمریکا از طریق روپیه هند پیگیری می‌شود.
  به نوشته این پایگاه اروپایی ،گادکاری در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در دهلی نو بر محورهای مکانیسم پرداخت روپیه، همکاری میان دو کشور برای توسعه بندر چابهار و افتتاح یک بانک ایرانی در هند ،گفت وگو کرد.
  محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران که از هفتم تا نهم ژانویه (17 تا 19 دی ماه) برای حضور در کنفرانس رایسینا به دهلی نو سفر کرد،در حاشیه این کنفرانس با تعدادی از مقامات ارشد دولت هند دیدار و گفت و گو کرد.
  بعد از دیدار گادکاری با وزیر خارجه ایران، بسیاری از رسانه‌های هندی این دیدار را به‌عنوان تصویر بزرگ در ذهن دو کشور توصیف کردند و از گشایش بانک خصوصی ایران در بمبئی استقبال کردند.
  به گزارش روزنامه تایمز ایندیا، نیتین گادکاری وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه‌های هند در دیدار با محمد جواد ظریف افزود: دولت هند هم اکنون مجوز فعالیت یک بانک ایرانی در بمبئی را صادر کرده است.
  براساس این گزارش، بانک پاسارگاد تا سه ماه آینده شعبه خود در شهر بمبئی را افتتاح خواهد کرد و از این بانک برای انجام نقل و انتقالات مالی استفاده خواهد شد.
  وزیر کشتیرانی، حمل و نقل و بزرگراه‌های هند فعالیت‌های انجام شده در خصوص چابهار را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در دیدار با ظریف مسائل زیادی حل شده و نخستین کشتی از برزیل در چابهار پهلو گرفته است.
  وی خاطرنشان کرد در این دیدار در خصوص مبادله کالا با کالا میان دو کشور نیز گفت‌وگو و وزیر خارجه ایران نیز در این دیدار پیشنهادهای زیادی مطرح کرد.
  آساق**9473**1600

  برچسب ها

  دفترمشق فیزیک
  Leave your comment