Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  نامه‌نگاری‌های دو وزیر جواب داد‌: «زینک افست» در گروه کالایی یک قرار گرفت

  سه شنبه, 01 آبان,1397

  به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ محمد شریعتمداری وزیر سابق صنعت،‌ معدن و تجارت پیش از استعفای خود با ورود زینک به فهرست کالاهای اساسی موافقت کرد. بر این اساس زینک افست با ورود به کالاهای اساسی گروه یک از ارز دولتی بهره‌مند خواهد شد.

  پیش از این به درخواست تعاونی تشکل‌های چاپ سراسر کشور زینک در گروه کالایی یک قرار گرفته بود،‌ اما دوباره به دلایل نامعلوم از این فهرست خارج شده بود. با کاهش زینگ در کشور و مشکلاتی که برای صنعت چاپ به وجود آمد،‌ سید‌عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهریور ماه سال جاری با ارسال نامه‌ای به وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت وقت خواستار بازگشت این کالا به گروه کالاهای اساسی شده بود.

  در این نامه صراحتاً ذکر شده که با توجه به اینکه زینک یک کالای استراتژیک در صنعت چاپ است و در داخل تولید نمی‌شود و با توجه به نقش اساسی که در چاپ محصولات فرهنگی نشر و مکتوبات دارد،‌ خواهشمند است که این کالا در ردیف کالاهای اساسی قرار بگیرد.

  وزیر ارشاد خواستار بازگشت زینک به فهرست کالاهای اساسی شد
  اهمال بانک‌ها صدها هزار ورق زینک حرارتی را در خطر نابودی قرار داد

  پیش از این شجاع نماینده اتحادیه‌های چاپخانه‌داران سراسر کشور به جز تهران گفته بود:‌ اکنون قیمت هر ورق زینک در بازار با افرایش 300 درصدی نسبت به سه ماه گذشته روبروست،‌ هر ورق زینک که با قیمت 8 هزار تومان به فروش می‌رفت،‌ به قیمت 22 هزار تومان به فروش می‌رود‌، البته در شهرستان‌ها وضع بدتر است و هر ورق زینک 25 هزار تومان هم قیمت دارد.

  باید دید این اقدام دولت موجب ارزان شدن زینک در بازار آزاد خواهد شد یا خیر؟.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment