Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  موقوفات در گذشته خرج مهمانی‌های شاه و تحصیل دانشجویان بهایی می‌شد

  شنبه, 28 مهر,1397

  به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، آیین تکریم و معارفه رئیس جدید سازمان اوقاف و امور خیریه صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری و سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ساختمان مهرِ سازمان اوقاف برگزار شد.

  حجت‌الاسلام گلپایگانی در ابتدای سخنانش به حدیثی از کتاب مهجةالبیضاء اشاره کرد و گفت: حدیثی در باب سفر از پیامبر(ص) در این کتاب شریف آمده است که پیامبر اسلام خطاب به حضرت علی(ع) فرمودند: هرکس چه در حیات و چه در ممات مرا زیارت کند و هرکس تو و فرزندانت را در حیات و ممات زیارت کند، ضمانت می‌کنم که در روز قیامت نجات یابد. در روایت دیگری از موسی بن جعفر(ع) آمده است، کمترین چیزی که نصیب زائران امام حسین(ع) می‌شود این است که اگر حقش را بشناسد، تمام گناهان ایشان بخشیده می‌شود.

  رییس دفتر مقام معظم رهبری به فروش اراضی موقوفه در حکومت پهلوی اشاره کرد و افزود: رضاخان برای نابودی وقف کمر بست و کارهایی کرد که فرهنگ مردم را نابود کند. در آن دوران  املاک موقوفه را به کشاورزان فروختند تا نامی از وقف نماند امّا پس از پیروزی انقلاب و به دستور حضرت امام(ره)  تمام موقوفات و رقبات به چرخه وقف برگردانده شد.

  محمدی با بیان اینکه فعالیت‌های این سازمان در جامعه بسیار مشهود است، افزود: فراموش نکنید قبل از انقلاب ضیافت‌های آنچنانی شاه از طریق موقوفات تأمین می‌شد و یا هزینه تحصیل دانشجویان بهایی را از موقوفات حرم امام رضا (ع) پرداخت می‌کردند پس قدر موقعیت کنونی را بدانید.

  رئیس دفتر مقام معظم رهبری تبلیغ اسلام را بزرگترین وظیفه فعالان اوقاف و مبلغان دانست و گفت: شما باید با شجاعت و دل محکم دین اسلام را تبلیغ کنید و در موضوعات با اهمیتی چون حجاب با قاطعیت تاکید داشته باشید.

  محمدی‌گلپایگانی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تا زمان ظهور حضرت ولیعصر (عج) مستحکم خواهد ماند، گفت: رهبر معظم انقلاب اخیراً برنامه 50 سال آینده نظام را هم اعلام کردند و این نشانه استحکام انقلاب است در حالی که دشمنان گمان می‌کردند که عمر انقلاب 40 سال هم نخواهد بود و دیدید که حضرت آقا در پاسخ به آنها گفتند (شتر در خواب بیند پنبه‌دانه).

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment