Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  مهناز فتاحی خاطراتش از جنگ تحمیلی را نوشت

  چهار شنبه, 02 آبان,1397

  مهناز فتاحی، نویسنده کتاب «فرنگیس»، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، از نگارش کتاب جدید خود خبر داد و گفت: در حال حاضر مشغول نگارش کتاب خاطراتم هستم که از دوران کودکی من شروع می‌شود و تا پایان جنگ تحمیلی ادامه می‌یابد؛ البته بخش‌هایی از کتاب نیز گریزی به اوضاع این روزها می‌زند.

  وی به محتوای این کتاب اشاره و اضافه کرد: جنگ می‌تواند سختی‌های زیادی برای کودکان داشته باشد. کتاب خاطرات من هم از همین منظر نوشته شده است. خاطرات این کتاب از زمانی که به یاد داشتم، شروع شده و در ادامه به مقطعی می‌رسد که من کلاس پنجم ابتدایی بودم و جنگ تحمیلی نیز آغاز شده است. پدرم نظامی بود، زمانی که جنگ عراق علیه ایران شروع شد، پدر رئیس پاسگاه در غرب کشور بود و ما ساکن قصر شیرین، یکی از شهرهای مرزی بودیم.

  نویسنده کتاب «فرنگیس» به جزئیات بیشتری از کتاب خاطراتش اشاره کرد و یادآور شد: جنگ غیر رسمی خیلی زودتر از جنگ رسمی شروع شده بود. ما جنگ غیر رسمی را هم چشیده بودیم، وقتی بمب می‌آمد، می‌خندیدیم و جدی نمی‌گرفتیم. نمی‌دانستیم که این‌ها بمب است. پدرم چندسال در جبهه‌ها جنگید و بعد خیلی مظلوم فوت کرد؛ بدون آنکه پرونده جانبازی تشکیل دهد. پس از آن، ما هشت فرزند ماندیم با سختی‌های دوران جنگ، آن هم زیر بمباران. اما مادرمان مردانه و با تمام وجود ایستاد، ما هرچند با سختی اما بزرگ شدیم.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment