Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  مهارت فیل های آسیایی در محاسبات ریاضی

  سه شنبه, 01 آبان,1397
  به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، در این تحقیقات که با استفاده از یک فیل جوان به نام اوتای انجام گرفت، محققان ابتدا فیل را برای کار با یک صفحه لمسی آموزش دادند. سپس با نمایش کارت های حاوی تصاویری از چند موز، هندوانه و سیب، به اوتای آموزش دادند تا با استفاده از نوک خرطوم خود کارت هایی را روی نمایشگر انتخاب کند که حاوی تعداد بیشتری میوه هستند.
  محققان برای اطمینان از این که اوتای مفهوم عدد را درک کرده و تعداد بیشتر اقلام را با ابعاد بزرگتر کارت ها اشتباه نمی گیرد، اندازه برخی از تصاویر را تغییر دادند. برای مثال در این آزمایش ابعاد یک کارت حاوی سه موز بزرگ با ابعاد یک کارت حاوی 10 موز کوچک یکسان بود. اوتای در این آزمایش ها توانست در 66.8 درصد از موارد، عدد بزرگتر را با موفقیت انتخاب کند.
  در این تحقیقات مشخص شد که عملکرد اوتای تحت تاثیر فاصله، ابعاد یا نسبت عددها قرار نمی گیرد و در مقایسه با انسان برای واکنش نسبت به اعدادی که اختلاف کمتری با یکدیگر دارند، به زمان زیادتری نیاز دارد.
  این تحقیقات برای اولین بار نشان می دهد جانوران نیز دارای ویژگی های شناختی هستند که حداقل بخشی از آن با توانایی شمارش اعداد در انسان ها یکسان است.
  گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Ethology منتشر شده است.
  علمی (6)**9259*2017

  برچسب ها

  Leave your comment