Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  مقدمات لوایح FATF در دولت احمدی‌نژاد تنظیم شد/ماجرای حکم انفصال سیف

  چهار شنبه, 02 آبان,1397

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه تاکنون هیچ تصمیمی درباره اجرای FATF گرفته نشده است، گفت: هنوز دولت اقدامی را در جهت اجرایی شدن FATF انجام نداده، همچنین توسط مجلس هم اقدامی صورت نگرفته است. 

  وی با بیان اینکه ۴چهار لایحه مرتبط با FATF به سیستم بانکداری کشور مربوط است، اظهار کرد: در تلاش هستیم تا با تطبیق خودمان با استاندارد‌های بین‌المللی و جهانی، آسان‌تر و روان‌تر با دنیا کار کنیم و اگر این ۴ لایحه را نداشته باشیم، عملا بانک‌های خارجی با ما کار نمی‌کنند.  

  رئیس دفتر رئیس جمهور با بیان اینکه مقدمات تصویب این ۴ لایحه به دولت آقای روحانی ارتباطی ندارد، گفت: مقدمات تصویب لوایح FATF در دولت احمدی نژاد تنظیم شده است، دولت روحانی به دلیل اینکه متوجه این موضوع شدند که این لوایح کار اساسی و لازم برای بانک‌های کشور است، آن را ادامه دادند.

  واعظی در پاسخ به این سوال که علت حکم انفصال از خدمت سیف رئیس سابق بانک مرکزی چه بوده و چرا این حکم تاکنون اجرا نشده است خاطرنشان کرد: تمام مدیرانی که کار می‌کنند پس از پایان دوره خدماتی خود برای  پاسخگویی در مورد عملکردشان به دیوان محاسبات یا نهادهای مشابه جواب می‌دهند.

  وی ادامه داد: آقای سیف به اشتباه علت این سوالات را موضوع ارز می‌داند، لازم نیست که همه مسائل اداری کشور را به موضوع ارز پیوند بزنیم؛  آقای عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور هم اصلا نباید راجع به چنین مسائلی بی‌دلیل مصاحبه کرده و فضا را عوض کند، چراکه وظیفه برخی از افراد مصاحبه کردن نیست و وظیفه‌شان کار دیگری است؛  این سخنان نوعی کار تبلیغاتی بوده و کار درستی نیست.

  برچسب ها

  Leave your comment