Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  مشکلی برای اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیست

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش ایرنا از وزارت ورزش، سیدرضا صالحی امیری بعدازظهر امروز (چهارشنبه) و در نشست روسای فدراسیون ها با بیان این مطلب افزود: با توجه به توضیحاتی که در جلسات مختلف به مدیران عالیرتبه کمیته بین المللی المپیک در حاشیه المپیک جوانان ارائه دادم، آنها مشکلی بابت اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان در فدراسیون های ورزشی ندارند.
  صالحی امیری به جلسات مختلف با «توماس باخ» رییس کمیته بین المللی المپیک، روسای کمیته ملی المپیک کشورهای مختلف و دیگر مقامات عالی رتبه IOC اظهار داشت: مهم‌ترین مباحثی که از من در جلسه با مدیران عالی رتبه کمیته بین المللی المپیک سوال شد، درباره مدیران بازنشسته ورزش بود که من هم بدون نام بردن از شخص توضیحات کافی را ارائه دادم و از هویت ورزش کشور بر اساس وظیفه خود دفاع کردم.
  صالحی امیری گفت: تاکید کردم دولت به هیچ وجه موافق از دست دادن سرمایه های خود نیست و فقط اجرا کننده قانونی است که در پارلمان ایران تصویب شده و حتی نماینده دولت در مجلس به عنوان مخالف این طرح منع بکارگیری بازنشستگان صحبت کرده بود.
  رییس کمیته ملی المپیک ادامه داد: در این جلسات شرح دادم که وزیر ورزش و جوانان هم به مدیران بازنشسته ذهنیت مثبت دارند چرا که سرمایه های ورزش هستند و اتفاقا موفق هم ظاهر شدند .
  صالحی امیری تصریح کرد: به نظر می رسد که کمیته ملی المپیک مشکلی با اجرای این قانون ندارد چرا که مستندات برای عدم دخالت دولت را کافی می داند و به این نتیجه رسیده اند که تصمیم گیری در اختیار دولت نیست.
  رییس کمیته ملی المپیک گفت: قطعا ورزش باید از سرمایه های خود حفظ و حراست کند و باید در این تغییر ‌ تحولات منزلت این عزیزان خدشه دار نشود.
  صالحی امیری همچنین توضیح داد: بر خلاف برخی اخبار منتشر شده در خصوص فوتبال از من سوالی نشد.
  رییس کمیته ملی المپیک؛ با تسلیت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان و با گرامیداشت یاد و‌خاطره زنده یاد بهرام شفیع رییس فقید فدراسیون هاکی، موفقیت ورزش ایران در بازی های آسیایی و پارآسیایی 2018 همچنین المپیک جوانان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: آنچه مسلم است باید رویه بدی که زحمات روسای فدراسیون ها در قبال افتخارات نادیده گرفته می شود، از بین برود و علاوه بر ارزش گذاری به قهرمانان، تدبیری بیاندیشیم که زحمات مسئولین فدراسیون ها هم در جایگاه خود مورد توجه واقع شوند.
  صالحی امیری برگزاری بازی های المپیک جوانان 2018 را بسیار خوب توصیف کرد و‌توضیح داد: کمیته بین المللی المپیک اهمیت ویژه ای را برای این رویداد قائل شده بود تا جایی که حتی توماس باخ رییس این کمیته نیز از یک هفته قبل از رویداد در بوینس آیرس حضور یافته بود.
  رییس کمیته ملی المپیک با اشاره به برگزاری همایشی در حاشیه المپیک جوانان گفت: تلاش IOC همبستگی، قرابت و تعامل فرهنگی ملت ها بود ‌تلاش ایران هم حضور موفق و فعال بود.
  صالحی امیری حمایت و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان را هم بسیار مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: قرار گرفتن در جایگاه هفتم رده بندی در المپیک جوانان و صعود هفده پله ای افتخار بزرگی است اما کار ما را برای حفظ و استمرار در المپیک های بعدی را سخت می کند.
  وی ادامه داد: نسل جوانانی که در المپیک جوانان درخشیدند، نسل جدیدی هستند که ما منتظر درخشش آنها در المپیک های بعدی هستیم.

  ** واریز مرحله اول 27 صدم فدراسیون ها
  ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع نیز در نشست مشترک روسای فدراسیون ها با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان، اظهار داشت: واریز مرحله اول ۲۷ صدم درصد طبق لیست اعلامی فدراسیون ها پرداخت شد و از فدراسیون ها می خواهیم که اگر اعلامی می خواهند به هیات های استانی داشته باشند از طریق وزارت ورزش صورت بگیرد.
  وی افزود: برای پرداخت مرحله دوم ۲۷ صدم درصد نیز فدراسیونها تا هفته آینده لیست خود را به وزارت اعلام کنند تا طبق آن تخصیص ها داده شود.
  معاون وزیر ورزش خاطرنشان کرد: مرحله بعدی کمک های وزارت ورزش به فدراسیون ها طبق یک دوازدهم، اوایل هفته آینده پرداخت می شود.
  فرامرزیان گفت: در خصوص ارز ثانویه، بعد از چند مرحله که بانک مرکزی فقط برای حوزه ورزش انجام داد به یک جمع بندی رسیدیم اما این ارز سقف دارد و باید با ملاحظه و طبق اولویت بندی هایی که معاونت قهرمانی دارد، اختصاص یابد.
  وی ادامه داد: آیین نامه مالی و معاملاتی، هفته آینده به فدرسیونها ابلاغ می شود و از شما می خواهیم هر گونه پیشنهاد و نقدی دارید به ما انعکاس دهید.
  معاون وزیر ورزش ادامه داد: وارد کردن اطلاعات در سامانه حقوق و دستمزد برای تمامی مجموعه و زیر مجموعه های وزارت ورزش جوانان الزامی است.
  فرامرزیان خاطرنشان کرد: در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان، از فدراسیون ها انتظار داریم هر چه سریعتر آمار و اطلاعات خود را برای همه نیروهای خود به وزارت ورزش اعلام کنند.
  وی اظهار داشت: سامانه حسابدای تعهدی و موضوع آموزش به خزانه داران فدراسیون ها با کیفیت خوبی به زودی صورت خواهد گرفت.
  ورزشی **1528 **9129

  برچسب ها

  Leave your comment