Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  مجلس الجزایر چهارشنبه رئیس جدیدی برای خود انتخاب می کند

  سه شنبه, 01 آبان,1397
  به گزارش ایرنا، دفتر مجلس مردمی ملی الجزایر در حالی این تصمیم را اتخاذ کرده است که بوحجه همچنان خود را رئیس قانونی این مجلس می داند و بر ادامه کار اصرار دارد.
  «الحاج العایب» که به عنوان مسن ترین نماینده، ریاست دفتر مجلس را که شامل 10 عضو است، بر عهده دارد، تاکید کرد صبح چهارشنبه جلسه ای علنی برای اثبات بلاتصدی بودن ریاست مجلس و تایید آن برگزار می کند.
  25 مهرماه دفتر مجلس مردمی که حکم هیات رئیسه را دارد، پست ریاست مجلس را بلاتصدی اعلام و تاکید کرد، به زودی رئیس جدیدی برای آن انتخاب می شود و از سوی دیگر بوحجه و طرفدارانش تاکید کردند که این تصمیم قانونی نیست زیرا بر اساس آیین نامه های داخلی مجلس و قوانین موجود، پست ریاست مجلس فقط در شرایطی خاص مانند فوت رئیس مجلس ، استعفای او، بیماری یا اشتغال به کاری در کنار ریاست مجلس، بلاتصدی اعلام می شود که هیچ یک از این موارد در خصوص بوحجه مصداق ندارد، بنا بر این، حرکت مخالفان اقدامی غیر قانونی است . مخالفان بوحجه اعلام کردند که بیش از 350 نماینده از مجموع 462 نماینده مجلس نمی خواهند با او کار کنند، آن ها رای اعتماد خود را از بوحجه پس گرفته اند و او باید استعفا کند.
  به نظر می رسد خود بوحجه هم به این نتیجه رسیده است ادامه کار با این مجلس میسر نیست اما می خواهد به صورت آبرومندانه از پستش کنار برود و به همین دلیل برکناری خود را منوط به دستور ریاست جمهوری می داند که البته برخی مقصود از آن را دستور رئیس جمهوری برای انحلال مجلس می دانند.
  رسانه های الجزایری چهار نفر را به عنوان جانشین احتمالی بوحجه معرفی کرده اند، نخست «الحاج العایب» که مسن ترین نماینده مجلس است و گفته می شود بیشترین شانس را دارد ، دوم، «سید احمد فروخی » وزیر پیشین کشاورزی، سوم، «علی الهامل » و چهارم« محمد جلاب » وزیر پیشین دارایی.
  مخالفان بوحجه او را به تک روی در تصمیم گیری ها و مدیریت نادرست مجلس متهم کرده اند.
  مجلس مردمی ملی الجزایر که 462 کرسی دارد، از بهار سال گذشته کار خود را آغاز کرده و «السعید بوحجه» 80 ساله با 356 رای مثبت نمایندگان به عنوان رئیس مجلس انتخاب شد.
  الجزایر دو مجلس دارد، نخست مجلس الامه ( سنا) که 144کرسی دارد و دوم مجلس الوطنی الشعبی (مجلس ملی مردمی) که دارای 462 کرسی است.روش انتخاب نمایندگان مجلس الامه به این صورت است که دو سوم آن ها را اعضای شوراهای استانداری و شهرداری انتخاب می کنند و رئیس جمهوری نیز یک سوم آن ها را تعیین می کند اما نمایندگان مجلس ملی مردمی به صورت مستقیم با رای مردم انتخاب می شوند.
  خاورم **2041**

  برچسب ها

  Leave your comment