Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  متکدیان پایتخت روزانه جمع آوری می شوند

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش خبرنگار ایرنا، عیسی فرهادی عصر چهارشنبه در آیین افتتاح مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران افزود: با راه اندازی این مرکز، بهزیستی در خصوص کمبود جا دلیلی نخواهد داشت و انتظار می رود به منظور توانمندسازی این افراد گام بردارد.
  وی با اشاره به اینکه هر شب سه تا پنج هزار نفر در گرمخانه های شهرداری تهران نگهداری می شوند یادآور شد: سال گذشته در فصل زمستان حتی یک مورد فوتی در خیابان های پایتخت گزارش نشد.
  فرماندار تهران ادامه داد: طرح احداث مجتمع فوریت های اجتماعی به پیشنهاد شهرداری تهران سال 93 به وزارت کشور ارسال و به تصویب شورای اجتماعی کشور رسید.
  وی با بیان اینکه احداث این مجتمع یکی از مصوبه های ماندگار شورای اجتماعی کشور است خاطرنشان کرد: در بحث آسیب های آشکار از جمله معتادان، متکدیان، کودکان کار، سدمعبر و سایر آسیب ها باید کسانی که جمع آوری می شوند به این مجتمع انتقال داده شوند.
  فرهادی با اشاره به اینکه 14 دستگاه در حوزه آسیب های اجتماعی دخیل هستند یادآور شد: اصل اساسی درخصوص آسیب های اجتماعی پس از جمع آوری، غربالگری، تقسیم بندی و انتقال افراد آسیب دیده به سازمان های مربوطه به منظور انجام اقدامات توانمندی و تکمیلی است.
  فرماندار تهران گفت: در دوره جدید که به صورت دست و پا شکسته اقداماتی در حوزه آسیب های اجتماعی انجام گرفت همراهی مطبوعات و برخی از مسئولان کم بود.
  وی با اشاره به ضرورت انجام اقدامات فرهنگی اظهارداشت: حدود 40 هزار مدرسه و 10 هزار پایگاه بسیج فعال در شهر تهران وجود دارد که کمتر در این زمینه فعالیت کرده اند و باید با همراهی سایر نهادها همراهی بیشتری داشته باشند.
  به گزارش خبرنگار ایرنا این مرکز در بزرگراه فتح خیابان 29،1 در جنوب غرب تهران واقع شده است.
  براساس اعلام شهرداری تهران این مرکز در فضایی به مساحت سه هزار مترمربع احداث شده که در زمینه آسیب های اجتماعی فعالیت می کند و دارای بخش های مختلف از جمله غربالگری، پذیرش و مشاوره است.
  مرکز فوریت های خدمات اجتماعی شهر تهران با هدف کاهش آسیب های اجتماعی و با 250 پرسنل آماده ارائه خدمات در بخش های مختلف است.
  تهرام/9353//1348

  برچسب ها

  Leave your comment