Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ماهواره امیرکبیر، آماده پرواز

  شنبه, 28 مهر,1397
  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  ­ محمد جواد آذری جهرمی در بازدید از طرح ابررایانه، اتاق تمیز، مرکز ماهواره و برج فناوری ابن سینای دانشگاه صنعتی امیر کبیر طی سخنانی افزود: بازدید امروز بسیار امیدوار کننده و سازنده بود و نشان می دهد که در حوزه پهباد و توسعه فناوری در مسیر درست توسعه علم و فناوری کشور قرار داریم.
   
  ماهواره امیرکبیر، آماده پرواز 
  وی به آخرین وضعیت ماهواره دانشگاه صنعتی امیر اشاره کرد و گفت: ماهواره امیر کبیر آماده است و به زودی توسط وزارت ارتباطات تحویل داده می شود تا در نوبت پرواز قرار گیرد، البته ماهواره دیگری هم در خصوص شناسایی مسائل مربوط به کشاورزی در حال آماده سازی است که از طریق این ماهواره تصاویر روز در بخش مباحث سطح زیر کشت کشاورزی و بهبود نظام بهره وری در اختیار ما قرار می گیرد که تاکنون تصاویری با چنین دقت نداشته ایم.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ما امیدواریم ماهواره شریف و امیرکبیر هر چه زود تر در مدار قرار بگیرد تا ما ثمره آن را در زندگی مردم مشاهده کنیم.
  آذری جهرمی با اشاره به برج نوآوری و فناوری دانشگاه صنعتی امیر کبیر اظهار داشت: در مجموعه دانشگاه صنعتی امیر کبیر برج نوآوری و فناوری ایجاد شد تا تلاش شود علم به عرصه تجارت وارد شود و این طرحی خوب از پدیده تحول دیجیتال است.
  وی در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه های کشور هم اکنون در مسیر توسعه علم دنیا قدم برداشتند و این افتخار بزرگی است گفت: ما به سهم خودمان در دانشگاه صنعتی امیر کبیر فعالیت داریم تا توسعه علم و فناوری هر روز پیشرفته تر شود.
  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه افزود: باید تجهیزات دانشگاه ها بروز شود و تفاهم نامه هایی در همین راستا منعقد شده است و ما باید توان سوپر کامپیوتر را مجهز تر کنیم و متناسب با نیازهای درون کشور سوپر کامپیوتری را راه اندازی کنیم.
  آذری جهرمی درباره سند ایران دیجیتال گفت: سند ایران دیجیتال سندی است که بر اساس آن با دانشگاه تهران همکاری داریم، البته ما قطب های مختلفی را در کشور داریم و تعریف می کنیم اما تا قبل از دولت تدبیر و امید بیشتر فعالیت ها در درون پژوهشگاه ها بوده است به طوری که همه دانشگاه های می خواستند تست خلاء و یا شبکه ای از آزمایشگاه های ماهواره ای را داشته باشند که امکان پذیر نبود.
  وی ادامه داد: هم اکنون زمان طلایی برای احیاء ارتباطات میان صنعت ارتباطات و اطلاعات و دانشگاه ها است و ما باید بتوانیم دوباره صنعت را به بازار برگردانیم و در این عرصه باید دقت و سرعت خود را افزایش دهیم.
  آذری جهرمی گفت: درخواست می کنم در زمینه هایی که ما نیازمندیم به ما اعتماد کنند و با سرعت بیشتری فعالیت داشته باشند تا بتوانیم این فرایند توسعه علم و فناوری را گسترش دهیم.

  برچسب ها

  Leave your comment