Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  فواید شیر و ماهی از دیدگاه امام هشتم شیعیان(ع)

  سه شنبه, 01 آبان,1397

  به گزارش خبرنگار اجتماعی قدس آنلاین، حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در رساله ذهبیه فرموده اند: از شیر و ماهی تازه استفاده کنید، در میان تمام غذاها شیر کاملترین غذاها است، یعنی شیر به تنهایی می تواند جانشین چندین غذا باشد ولی اکتفا به خوردن شیر را توصیه نمی کنیم، زیرا علاوه بر آنکه تمام مواد ضروری در شیر به تنهایی وجود ندارد.

  نوشیدن شیر به منظور به کار افتادن اعضا و جوارح بدن و شکم در سلامتی انسان شرط لازم است.

  شیر از هر غذایی بیشتر کلسیم دارد، مقدار مورد احتیاج بدنمان را می توانیم از نیم لیتر شیر تهیه کنیم و حال آنکه تهیه این مقدار کلسیم از ۳ کیلو غذاهای دیگر به طور کافی میسر نیست.

  کلسیم در درجه اول برای استخوان و دندان، ناخن و مو لازم است و بعد سهمی از آن برای محکم کردن عضلات، تقویت قلب و اعصاب به کار می رود، شیر نیز خواب آور است و این از جهت کلسیم زیاد آن است که موجب آرامش اعصاب می شود.

  ماهی تازه خصوصا اگر از دریای آزاد و آب شیرین گرفته باشند بسیار لذیذ و سرشار از املاح معدنی و فسفر است؛ ید و منگنز نیز در ماهی زیاد یافت می شود.

  ماهی شور و ماهی خام مفید نیستند مخصوصا ماهی هایی که فلس ندارند و چون از ماهی ها و کرم ها تغذیه می کنند، خوردن آن ها خون را مسموم، ایجاد کهیر و خارش های جدی می کند؛ از این سو و دلایل دیگری که هنوز کشف نشده است در شریعت اسلام ممنوع است.  

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment