Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  فروش تولیدات ایثارگران در سامانه «با برکت»

  چهار شنبه, 02 آبان,1397

  به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سامانه فروش تولیدات ایثارگران (بابرکت) با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت جهاد کشاورزی، صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و شرکت سپهر معین رونمایی شد. ایثارگران می‌توانند با مراجعه به سامانه با برکت به آدرس babarekat.ir نسبت به ثبت‌نام و ارائه محصولات خود در آن اقدام کنند.

  محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در این باره گفت: تمایل ایثارگران در موضوع اشتغال بیشتر در زمینه استخدام در دستگاه‌ها و شرکت‌هاست و 60 درصد تمایل این عزیزان مربوط به این نوع اشتغال است. 40 درصد نیز به حوزه خوداشتغالی و کارآفرینی تمایل دارند و تلاش ما بر این است تا برای این بخش از ایثارگران زمینه‌های مناسب را ایجاد کنیم تا امکان ارائه و فروش تولیدات خود را داشته باشند و این اطمینان را ایجاد کنیم که همواره در کنار آن‌ها هستیم.

  وی ادامه داد: با همکاری مناسب وزارت جهاد کشاورزی زمینه فروش این محصولات ایجاد شده است و با راه‌اندازی سامانه بابرکت امکان فروش محصولات تولیدی ایثارگران به‌صورت مستقیم ایجاد خواهد شد. در حال حاضر تلاش بنیاد شهید و امور ایثارگران حرکت در جهت دستورات مقام معظم رهبری برای تولید ملی است. بنیاد آموزش‌های خوبی را برای ایثارگران در جهت خوداشتغالی ارائه می‌دهد. همچنین در حدود دو سال است که صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران راه‌اندازی شده و در جایگاهی قرار دارد که می‌تواند برای ارائه تسهیلات پاسخگوی خوبی برای نیازهای ایثارگران عزیز باشد.

  پاکدل با اشاره به مزایای فضای مجازی برای ارائه محصولات گفت: این فضا بستر مناسبی را برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است تا محصولات را به ساده‌ترین و نزدیک‌ترین روش به دست مصرف‌کنندگان و مردم برسانند. از جمله مزایای این روش فروش می‌توان به کم بودن فضا برای نمایش کالاها، نیاز محدود به نیروهای عملیاتی، کاهش رفت‌وآمدها، ایجاد فضای رقابتی و کمک به ایجاد عدالت اجتماعی اشاره کرد. سامانه فروش تولیدات ایثارگران دارای این مزایا است و علاوه بر آن می‌تواند با نیازسنجی، فضای تولیدات را به سمت نیازهای مصرف‌کنندگان حرکت دهد و تولیدات بر این اساس به روز شوند.

  حجت ترشیزی، مدیرکل امور ایثارگران وزارت جهاد کشاورزی گفت: در راستای ایجاد اشتغال برای ایثارگران، کارگروهی تشکیل و 13 جلسه در این کارگروه برگزار شد که منجر به ایجاد زیرساخت‌هایی شد. در ادامه تعاملاتی با مؤسسات و کارآفرینان خواهیم داشت که البته نیاز به سیاست و راهبردهایی است تا گام‌به‌گام به نتیجه برسیم. با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران بانک اطلاعاتی برای ایثارگران جویای شغل را تهیه کردیم که تا به امروز 12 هزار و 500 نفر ثبت شده‌اند و پیش‌بینی ما این است که این رقم به 30 هزار نفر برسد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment