Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  عملیات پولشویی با 107 حساب بانکی جعلی در پاکستان کشف شد

  پنجشنبه, 03 آبان,1397
  به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از تارنمای خبری روزنامه اردو زبان «جنگ» پاکستان، کمیته مشترک تحقیقاتی برای بررسی ماجرای حساب های بانکی جعلی در پاکستان تشکیل شده و بازرسان اعلام کردند که افراد عادی از این حساب ها 47 میلیارد روپیه تراکنش بانکی انجام داده اند، در حالی که شرکت های مختلف 54 میلیارد روپیه اقدام به نقل و انتقال وجه کردند.
  گزارش جامع کمیته مشترک تحقیقاتی به ریاست دادگاه عالی پاکستان در اسلام آباد ارائه شد و براساس دستور رئیس دادگاه، قرار شد مسئولان مربوط برای پاسخگویی در این خصوص فردا / جمعه/ در جلسه دادگاه حاضر شوند.
  ماجرای حساب های بانکی جعلی این روزها به خبر داغ در پاکستان تبدیل شده است.
  سازمان‌های امنیتی پاکستان بر این باورند که برخی افراد با‌نفوذ از حساب‌هایی که بلااستفاده هستند به‌سود خود استفاده کرده و ممکن است از طریق آنها دست به اختلاس‌های کلان بزنند تا خود گرفتار نشوند.
  آصف علی زرداری رئیس جمهوری سابق پاکستان و سرپرست حزب مردم و فریال تالپور خواهر زرداری نیز در ارتباط با پرونده حساب های جعلی چندی پیش از سوی دادگاه و آژانس تحقیقات فدرال احضار شده بودند.
  انور مجید رئیس گروه صنعتی اومنی و از دستیاران نزدیک به آصف زرداری نیز این روزها به جرم استفاده غیرمجاز از حساب های جعلی برای انجام پولشویی تحت بازداشت قرار دارد.
  معمای کشف تراکنش‌های سنگین مالی در حساب افراد نیازمند همچنان ادامه دارد و دستگاه قضایی پاکستان با جدیت پیگیری این پرونده را به‌عهده گرفته است.
  در حالی که طی هفته‌های گذشته تراکنش‌های چند میلیارد روپیه‌ای در حساب دو شهروند پاکستانی که میزان دارایی آنان از چند ده ‌هزار روپیه بالاتر نمی‌رفت جنجال‌آفرین شد، سومین مورد نیز در کراچی به وقوع پیوست.
  سازمان‌های امنیتی پاکستان با مشاهده تراکنش سه میلیارد روپیه‌ای (حدود 25 میلیون دلار) در حساب یک راننده سه‌چرخه، وی را برای بازجویی احضار کردند.
  «محمد رشید» که در شهر کراچی با سه‌چرخه، مسافران را از خیابانی به خیابان دیگر جابه‌جا می‌کند وقتی شنید که در حساب او بیش از سه میلیارد روپیه موجود است، اعلام کرد که سطح پائین درآمد او باعث شده تا قوت روزانه خانواده‌اش را نیز به‌زحمت تأمین کند.
  وی گفت: تنها حساب بانکی‌ای که دارم متعلق به 14 سال پیش است که 15 روز در یک اداره خصوصی کار کردم و آنها از من خواستند تا برای واریز حقوق حساب بانکی باز کنم.
  محمد رشید افزود: حتی به‌خاطر ندارم که نام آن اداره چه بود ولی می‌توانم آدرس تقریبی آن را به‌یاد بیاورم.
  تمرکز رسانه‌ها بر سخنان محمد رشید پس از آن افزایش یافت که اخیرا نیز، موجودی مالی یک فالوده‌فروش دوره‌گرد در شهر کراچی به‌صورت ناگهانی از مرز دو میلیارد و 250 میلیون روپیه گذشت و نکته جالب اینکه او نیز از وجود چنین رقم هنگفتی در حساب خود بی‌خبر بود.
  وی در بازجویی‌ها اعلام کرد در یک خانه اجاره‌ای بسیار کوچک زندگی می‌کند و از طریق فروش فالوده روزگار می‌گذراند.
  پیش‌ از او یک راننده تاکسی نیز ناگهان متوجه وجود بیش از 50 میلیون روپیه در حساب خود شد که نمی‌دانست از کجا آمده است.
  آساق**6125**1144

  برچسب ها

  Leave your comment