Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  صنعت دریایی باید به سمت هوشمندسازی حرکت کند

  سه شنبه, 01 آبان,1397
  به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، محمدسعید سیف عصر سه شنبه در رویداد «استارت‌آپ دمو اپلیکیشن های دریایی» که با حضور ایده‌پردازان در محل سالن هویزه باغ‌موزه دفاع‌مقدس همراه بود، با اشاره به لزوم حضور بخش خصوصی در حوزه صنعت دریایی، گفت: صنعت دریا عموما به دلیل سخت افزارهای گرانقیمت و ویژه در دولت محصور شده است. حوزه های مرتبط با اینترنت و نرم افزارها فرصت مناسبی برای حضور بخش خصوصی و ایده پردازان در صنایع دریایی است.
  سیف ادامه داد: با حضور در حوزه هایی مانند حمل و نقل و حتی خدمات دریایی می توان از امکان اپلیکیشن ها برای اشتغالزایی و همچنین ثروت آفرینی بهره یرد.
  دبیر ستاد توسعه فناوری و صنایع دانش بنیان دریایی اظهار داشت: در آینده، دریا و صنایع مربوط به آن به سمت هوشمندسازی حرکت خواهند کرد و بخش بسیاری از نیازهای این صنعت از طریق نرم افزارها پاسخ داده می شود.
  وی ادامه داد: به همین دلیل ایجاد استارتآپ ها در حوزه اپلیکیشن های دریایی یک ضرورت است.
  مصطفی زمانیان، معاون شرکت صدرا نیز در این کارگاه با اشاره به لزوم مشتری‌مداری در ایده‌ پردازی، گفت: ایده‌ای می‌تواند به مرحله تجاری‌سازی و یا تولید برسد که براساس نیازهای موجود پردازش شده باشد.
  زمانیان ادامه داد: روند بایدبه ‌گونه‌ای باشد که ظرفیت‌های کم‌نظیر در حوزۀ دریا به بطن جامعه پیوند داده شود. برای نمونه می‌توان سهم غذای دریایی را در سبد خانوارها افزایش داد.
  بر اساس این گزارش، تیم‌های حاضر در این بخش هر فرد 8 دقیقه فرصت داشتند در حضور کارشناسان و سرمایه‌گذاران اپلیکیشن خود و مزیت‌ آنرا برای حاضران ارائه کند.
  چهارمین جَشنواره ملی 'دریا مسیر پیشرفت'به همت ستاد توسعه دانش بنیان دریایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از یکم تا چهارم آبانماه در باغ موزه دفاع مقدس در حال برگزاری است.
  علمی*1836*2017

  برچسب ها

  Leave your comment