Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  شکوه حماسه اربعین باید در ابعاد بین المللی برجسته شود

  پنجشنبه, 03 آبان,1397
  به گزارش ایرنا، سید عباس صالحی روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه شهدای ایلام با اشاره به ثبت نام بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر در سامانه سماح یادآور شد: هر سال بر اشتیاق مردم برای حضور در این مراسم که شکوه و جلوه خاصی از اقتدار شیعیان عالم است به رخ جهانیان کشیده می شود و باید تلاش کنیم این حماسه در ابعاد بین المللی بیشتر برجسته شود.
  وی اضافه کرد: مردم ایلام در چند سال اخیر پذیرای زوار اربعین حسینی بوده اند و این افتخار نصیب مردم استان است که در صف مقدم خدمت رسانی با زائران اباعبدالله الحسین (ع) باشند.
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از سفر بازدید از مهران ، شرایط موجود در مرز و نحوه تردد زوار حسینی است، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت از زاویه های مختلف با بحث اربعین حسینی ارتباط دارند و سازمان حج و زیارت نیز به دلیل پاره ای از وظایف ذاتی خود در خصوص زائران اربعین حضور فعال داشته و دارد.
  وی اظهار کرد: تلاش می شود نمایشگاه ها و برنامه های پیش از اربعین حسینی، همزمان با این مراسم و بعد از آن بتواند این حماسه را در فضای مطهر این سرزمین که مفتخر به تردد زوار حسینی است، برجسته کند.
  صالحی با اشاره به اینکه نمایشگاه ها و جشنواره های مختلفی ایام اربعین حسینی در مرز مهران و استان ایلام برگزار می شود، اضافه کرد: خدمات، تولیدات و محصولات فرهنگی در قالب های مختلف صورت می گیرد و باید در قالب کتاب و سینمای سیار زائران در فرصت فراغت و اقامت کوتاه، از فیلم های متناسب با این ایام بهره مند شوند.
  6119/6034

  برچسب ها

  Leave your comment