Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  شکست غیر قابل باور "حسن یزدانی" مقابل حریف آمریکایی

  شنبه, 28 مهر,1397

  به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، خیلی به حسن یزدانی مطمئن بودیم و در این چند سال فقط پای تلویزیون می نشستیم و از مبارزه او لذت می بردیم. آخرین باختی که از این نابغه جویباری در ذهنمان بود، به یک سال و نیم قبل و در جریان جام جهانی کرمانشاه برمی گشت؛ جایی که دیوید تیلور یزدانی را در اولین تجربه اش در وزن ۸۶ کیلوگرم ضربه فنی کرد.


  دیشب هم وقتی بار دیگر قرار شد یزدانی با این کشتی گیر آمریکایی مبارزه کند، استرس و نگرانی همه علاقه مندان به کشتی را فرا گرفت. بازهم فکر می کردیم یزدانی نسبت به ۲ سال قبل خیلی باتجربه تر شده و می تواند به راحتی از پس این کشتی گیر آمریکایی بربیاید؛ اما گویا تیلور به خوبی راه پیروزی بر یزدانی را می داند.


  از دقایقی قبل در بوداپست مجارستان فینال زودرس وزن ۸۶ کیلوگرم برگزار شد و حسن یزدانی برابر دیوید تیلور از آمریکا قرار گرفت. در ۳ دقیقه اول مثل همیشه پلنگ جویبار با حمله های طوفانی خود از حریف امتیاز می گرفت و با زیرگیری های فوق العاده همیشگی ۶ امتیاز از حریفش گرفت و ۲ امتیاز هم داد.


  ۶ بر ۲ تایم اول به پایان رسید؛ اما می شد خستگی را در چهره قهرمان المپیک ۲۰۱۶ و مسابقات جهانی ۲۰۱۷ دید. تیلور گویا به خواسته اش رسیده بود و توانسته بود پلنگ جویبار را از نفس بیاندازد.


  با شروع ۳ دقیقه دوم شرایط تغییر کرد. حسن از نفس افتاده بود و تیلور با آمادگی بسیار بالا از او زیر می گرفت. کشتی گیر آمریکایی یکی پس از دیگری حمله می کرد و یزدانی هم نایی نداشت تا در برابر او دفاع کند.


  کشتی با ۲ زیرگیری تیلور سختکوش ۶ بر ۶ شد. حسن یزدانی که همه چیز را از دست رفته، می دید سعی کرد جبران کند؛ اما توانی در بدن نداشت. هیچ چیز خوب پیش نمی رفت و فریادهای رسول خادم از کنار تشک هم فایده ای نداشت. روی حمله های یزدانی، این تیلور بود که ضدحمله می زد و زیرگیری می کرد. نتیجه ۱۱ بر ۶ شد تا تیلور در حالی که حسن یزدانی در خاکش بود، چند ثانیه به پایان جشن پیروزی بگیرد.


  این شکست ناباورانه باعث شد حسن در همان گام اول متوقف شود و حالا باید در انتظار بنشیند تا تیلور فینالیست شود تا بلکه به شانس مجدد برود و بتواند مدال برنز کسب کند. با این حال همه از حسن یزدانی انتظار طلا داشتند و این باخت شاید تاثیرات بسیار منفی روی تیم ایران بگذارد.

  منبع: ورزش3

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment