Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  شرط اردوغان برای دست کشیدن از سوریه

  جمعه, 07 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش جمعه شب ایرنا به نقل از خبر گزاری رویترز، در حالی که ارتش سوریه وارد شهر منبج در استان حلب شده و پرچم این کشور را در این منطقه به اهتزار درآورده، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه از مواضع پیشین خود عقب نشینی کرد.
  اردوغان گفت: در وضعیت کنونی، ما همچنان از تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنیم. این مناطق به سوریه تعلق دارند. اگر سازمان های تروریستی (یگان های مدافع خلق) منطقه را ترک کنند، ما دیگر کاری در آنجا نداریم.
  ترکیه پیشتر اعلام کرده بود که به زودی عملیات تازه ای را علیه یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.پ.گ) و حزب کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) در شرق فرات سوریه آغاز خواهد کرد.
  اردوغان در عین حال تصریح کرد: مساله تنها منبج نیست، هدف ما اخراج سازمان های تروریستی از منطقه است. هدف اصلی ما این است که «ی پ گ» (یگان های مدافع خلق) در اینجا درس بگیرند.
  امروز یگان های ارتش سوریه پس از درخواست کردها برای حمایت د مشق از آن ها دربرابر ترکیه وارد منبج شده و پرچم سوریه را در این شهر به اهتزار درآوردند.
  پس از ورود ارتش سوریه به منبج، گروه مو سوم به نیروهای دمکراتیک سوریه (قسد) از این اقدام حمایت و اعلام کرد که با همکاری دمشق مشکلات را حل و فصل خواهد کرد.
  سوریه از سال 2011 تا 2018 با بحران ورود تروریست های خارجی به این کشور مواجه بود.
  فعالان سوری پنجشنبه شب اعلام کردند که ارتش این کشور برای کنترل دوباره شهر منبج در شمال شرق شهر حلب، واقع در مرز ترکیه آماده می شود.
  فعالان سوری در شبکه های اجتماعی تصاویر و فیلم هایی را به اشتراک گذاشتند که در آن خودروهای زرهی با پرچم سوریه نشان داده می شود که در حال انتقال نیرو به منبج هستند.
  در این تصاویر و فیلم ها همچنین کامیون های نظامی به تصویر کشیده شده که گفته می شود متعلق به گارد ریاست جمهوری سوریه هستند.
  فعالان همچنین تصاویری از پلیس نظامی و ارتش سوریه را به نمایش گذاشته اند که در شهرک 'العریمه' در غرب منبج گرفته شده است.
  شبد**9416**1908

  برچسب ها

  درس دفترمشق
  تلگرام دفتر مشق @Daftarmashgh_Post
  Leave your comment

  Loading...
  banner