Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  زیارت اربعین انسجام شیعیان را حفظ می کند

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در پایان درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم با بیان اینکه اربعین اثر تکوینی دارد، افزود: زیارت امام حسین(ع) در اربعین شعار شیعه است و باید حفظ شود.
  وی با اشاره به توطئه های دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و مکتب تشیع، شرکت در زیارت اربعین را مایه حیات دانست.
  آیت الله سبحانی ادامه داد: دشمنان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، مشکلی با ما نداشتند و مسائل را در سفارت خودشان برای ما دیکته می کردند، اما اکنون که ما براساس کتاب و سنت عمل می کنیم و مستقل شده ایم، این مسائل برای آن ها سنگین شده است.
  وی گفت: اکنون که دستشان از همه جا کوتاه شده، با اظهار ناخرسندی و شوراندن دولت های مرتجع عرب علیه ما، ایران هراسی به راه انداخته اند.
  این مرجع تقلید تاکید کرد: ایران برای کسی مایه هراس نبوده و مرکز اطمینان و قدرت است؛ اگر همین هایی که از ایران می ترسند از جای دیگر بِبُرَند و بر سفره اسلام برگردند، آرامش بیشتری پیدا خواهند کرد.
  آیت الله سبحانی گفت: نه تنها از ایران، بلکه از کشورهای غربی و شرقی برای زیارت در یک منطقه جمع می شوند، اما تحت این زیارت باید به شعار حسینی که همانا « هیهات من الذله » است، عمل کنند.
  وی افزود: در تاریخ بشر نخوانده ام که 10 میلیون جمعیت در یک روز در یک منطقه برای یک هدف جمع شوند که این امر خیلی بی سابقه است.
  /2085/ 1175

  برچسب ها

  Leave your comment