Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ریشه‌های خشم دشمنان

  چهار شنبه, 26 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله ای، آورده است: این ماهواره که حلقه کامل فناوری ساخت و پرتاب آن ایرانی است، هنگامی که با موفقیت در مدار قرار گیرد در زندگی روزمره مردم از جمله در قلمرو کشاورزی و محیط زیست نقش خواهد داشت و ایران را در ردیف معدود کشورهای دارای فناوری ماهواره‌ای قرار می‌دهد. اگرچه در گذشته نیز ماهواره‌های تحقیقاتی متعددی به فضا فرستاده شده ولی این نخستین ماهواره عملیاتی چند منظوره است که اهداف متعددی را در بهره‌وری زندگی مردم تعقیب می‌کند.

  تقریباً بلافاصله پس از اعلام این خبر که ایران قرار است ماهواره به فضا بفرستد، آمریکا، فرانسه و انگلیس در این باره به شبهه افکنی پرداخته و مراتب خشم و اعتراض خود علیه ایران را بنمایش گذاشتند و آنرا غیرقابل قبول خواندند! جای تعجب است کشورهائی که هر یک نقشی در عقب نگهداشتن ایران دوره ستم شاهی داشته اند، اکنون این چنین وقیحانه در برابر پیشرفت‌های علمی فنی تخصصی ایران موضع می‌گیرند و دست به اعتراض و مخالفت علیه آن می‌زنند. از استعمارگران شروری که سابقه چپ اول و غارت کشورهای مختلف جهان را در کارنامه سیاه خود ثبت کرده اند، چندان دور از انتظار نیست که نسبت به پیشرفت‌های علمی – فنی – تخصصی کشوری که خوان یغمای غارتگران شده بود، تا این اندازه خشمگین باشند و کینه انباشته خود علیه این ملت انقلابی را پنهان نکنند.

  این هر سه کشور معترض به پیشرفت‌های چشمگیر ایران در صدر فهرست غارتگران نفتی ایران قرار دارند که برای سالهای پس از کودتای ننگین 28 مرداد 1332 با تشکیل کنسرسیوم نفتی متشکل از 7 شرکت آمریکائی، فرانسوی و انگلیسی موسوم به «هفت خواهران» به چپاول و غارت ثروتهای نفتی ایران و مشخصاً به برداشت غیرصیانتی از منابع نفتی ایران پرداختند ولی انقلاب اسلامی به غارت آنها پایان داد و مانع سوءاستفاده آشکار و نهان آنها از حاکمیت فاسد رژیم ستم شاهی شد.

  خشم و اعتراض همین غارتگران نفتی از این است که آنها هنوز هم به کشورهای دیگر به همان چشمی نگاه می‌کنند که به رژیم فاسد آل سعود می‌نگرند و انتظار دارند سایر کشورها هم دقیقاً همانند سعودی‌ها نقش گاوهای شیرده برای استعمار سیاه غرب را ایفا کنند.

  کسانی که دوره سیاه رژیم فاسد پهلوی را به چشم خود دیده اند، بهتر می‌توانند شهادت دهند که در آن سالها ایران حتی در ساخت پلهای فلزی هم وابسته به بیگانگان بود و کمترین فرصتی برای ورود به مراحل پیشرفت علمی – تخصصی در بسیاری از زمینه‌ها را عملاً در اختیار نداشت و مهمتر از همه آنکه فاقد استقلال بود که بتواند خودش تصمیم بگیرد و عمل کند. رفتار سلطه‌جویانه ترامپ و معدود اطرافیان باقیمانده در کنارش به خوبی نشان می‌دهد که آنها هنوز هم خواب احیای گذشته را می‌بینند و هر چند یکبار به سراغ عناصر فاسدی می‌روند که آرزو دارند که اوضاعی شبیه رژیم فاسد سعودی را در ایران هم برقرار کنند و البته خود بهتر می‌دانند که این آرزو را به گور خواهند برد. چرا که هر یک به نوعی درگیر مسائل و مشکلات فزاینده‌ای هستند که از هر سو بقای حاکمیت پوشالی آنها را تهدید می‌کند. ترامپ با انبوه پرونده‌هائی تعقیب قضائی مواجه است. نیمی از دولتش تعطیل است و معلوم نیست با توجه به پرونده دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری، بتواند در کاخ سفید بماند.

  امانوئل مکرون در برابر تظاهرات فزاینده خیابانی ناتوان شده و در یک درخواست انفعالی از معترضین استمداد کرده که وضعیت شکننده دولتش را هم در نظر بگیرند و به وی کمک کنند. وضع «ترزامی» نخست‌وزیر انگلیس به خاطر برگزیت و مخالفت جدی مجلس عوام با طرح وی بسیار شکننده‌تر است و احتمالاً باید قدرت را واگذار کند و به خانه باز گردد.

  همین سه غارتگر بزرگ، در فهرست حامیان وقیح صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران هم از هیچ شرارتی علیه ایران فروگذار نکردند و اکنون هم از پیشرفت‌های ایران خشمگین و سرخورده‌اند و از این بابت نگرانند که علیرغم آنهمه شرارت علیه ایران، یک ملت غیرتمند و با اراده به بالاترین سطوح پیشرفت علمی – فنی – تخصصی دست یافته و غارتگران را خشمگین ساخته است.

  دشمنان شرور ما از گذشته‌ها درس‌های لازم را نیاموخته‌اند و هنوز هم تلاش می‌کنند تا شانس خود را در دشمنی آشکار و نهان علیه ایران امتحان کنند و مشکلات جدیدی را برای ملت بزرگ ایران فراهم سازند تا بلکه مردم از انقلابی که خودشان به آن شکل داده‌اند و از نظامی که خودشان به وجود آورده اند، فاصله بگیرند و به دشمن بپیوندند.

  نگرانی دشمنان ملت ایران از این بابت است که می‌بینند ملت ایران به سایر ملتها درسهای بزرگی را آموخته و علیرغم سیاه نمائی‌ها و سمپاشی‌های کینه توزانه دشمن، روند توسعه و پیشرفت کشور البته با فراز ونشیب‌هائی حفظ شده و تکامل یافته است. این پدیده تصادفی نیست که غرب مانع ورود جوانان و دانشجویان ایرانی به سه محور کلیدی از رشته‌های بیوتکنولژی، فضائی و مهندسی هسته‌ای شده و قویاً اصرار دارد که نباید ایرانیها وارد این رشته‌های کلیدی و موثر در پیشرفت فناوری شوند. با این حال، امروزه شاهد قدرت نمائی دانشمندان ایران در هر سه زمینه هستیم و هستند که بدون کمک بیگانگان هم توانسته‌اند مراحل پیشرفت و نوآوری در این زمینه‌ها را پشت سر بگذارند و حتی به تهدیدات پوشالی دشمنان هم بی‌اعتنا باشند. این بزرگ‌ترین دست آوردی است که استقلال کشور نصیب ما کرده است که مرکز ثقل تصمیم گیری را به داخل مرزهای جغرافیائی کشور منتقل کرده است.

  *منبع: روزنامه جمهوری اسلامی،1397،10،26
  **گروه اطلاع سانی**1893**9131

  برچسب ها

  دفترمشق امتحان
  Leave your comment