Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  رویترز:سازوکار ویژه اروپا برای ادامه تجارت باایران آماده است

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، این خبرگزاری افزود:مکانیزم ویژه اتحادیه اروپا به شرکت های اروپایی امکان می دهد که مطابق با قوانین این اتحادیه به فعالیت خود با ایران ادامه دهند.اروپا می خواهد با این سازوکار ویژه، توانایی خود در اجرای تعهداتش را نشان دهد.
  رویترز نوشت:اروپا در پی نشان دادن تلاش خود به ایران برای حمایت از توافق هسته ای است. علاوه بر این، اتحادیه اروپا چندین طرح دیگر نیز برای حفاظت از تجارت اروپا با ایران اندیشیده است. فرانسه، انگلیس و آلمان معتقدند که حفظ توافق هسته ای 2015 ضروری و کاملا چیزی جدا از مسائل موشکی است و به منع اشاعه کمک می کند.
  به نوشته این رسانه، بعضی مسائل مربوط به مکانیزم ویژه از جمله تدارک یک مکان فیزیکی و یا دفتر مرکزی برای سازوکار ویژه اتحادیه اروپا در دستور کار قرار دارد و بزودی اجرایی خواهد شد. اتحادیه اروپا امیدوار است که با پشتیبانی چین و روسیه تهران را همچنان متقاعد به ماندن در توافق هسته ای بکند.
  توافق هسته ای ایران و 1+5 در سال 2015 به امضای ایران و کشورهای امریکا، روسیه، چین، آلمان، فرانسه و انگلیس رسید و به برجام معروف شد.
  دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بعد از به قدرت رسیدن اعلام کرد که این کشور از این توافق خارج شده و تحریم ها علیه ایران را باز می گرداند.
  کشورهای دیگر امضا کننده این توافق اعلام کردند که به آن پایبند بوده و تجارت با ایران را ادامه خواهند داد.
  اتحادیه اروپا در 15 مرداد امسال قانون انسداد را برای ایران اجرایی و اعلام کرد که برای حمایت از فعالیت شرکت های خود در ایران بسته های حمایتی ارایه می کندو همچنین سازوکاری را برای ادامه مبادلات تجاری کشورهای مختلف با ایران و ایران با جهان ارایه خواهد کرد.
  آمریکا اعلام کرده که اجازه نخواهد داد، اروپا و یا دیگران در مقابله با تحریم های اعمالی این کشور علیه ایران اقدام کنند.دور دیگری از تحریم های آمریکا روز 13 آبان اجرایی می شود.
  اروپام**9460**1590

  برچسب ها

  Leave your comment