Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  رشد 18 درصدی مشارکت فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی بهشتی

  یکشنبه, 09 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا، مهدی کدخدازاده روز یکشنبه در نشستی مطبوعاتی به ارائه گزارش عملکرد یک سال و دو ماهه معاونت دانشجویی و فرهنگی این دانشگاه پرداخت.
  وی گفت: معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی در این مدت تلاش کرده است دانشجویان را با سلایق متعدد در حوزه های مختلف تصمیم گیری و اجرا مشارکت دهد.
  دراین نشست که در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزارشد، کدخدازاده افزود: طی این مدت اول ین مرکز قرآن و همچنین مرکز مطالعات فرهنگ و هنر دایر شد. علاوه بر این 42 انجمن دانشجویی با محوریت فناوری، تولید و کارآفرینی که حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم را نشان می دهد، تشکیل شده است.
  وی ادامه داد: برای این انجمن های دانشجویی 5 عرصه فرهنگ سازی، مهارت افزایی، دانش افزایی، فناوری و کارآفرینی تعریف شده است. تاسیس کانون های فرهنگی جدید، مشارکت 150 درصدی انجمن های دانشجویی و رشد 140 درصدی برگزیدگان جشنواره های قرآنی از جمله دستاوردهای حوزه فرهنگی است.
  کدخدازاده ادامه داد: در حوزه مشاوره و روان شناسی نیز تدوین فصلنامه و برگزاری کارگاه های آموزشی مهارت های زندگی، تجهیر کتابخانه های تخصصی با کتاب های روان شناسی و خودیاری و فعال سازی هسته های مشاوره در خوابگاه ها، از جمله فعالیت های این عرصه به شمار می رود.
  معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، در حوزه ورزشی نیز به نگاه آکادمیک (علمی) این حوزه و برنامه ریزی های جدی برای ورزش همگانی و قهرمانی و همچنین در حوزه صنفی به اختصاص خوابگاه به نودانشجویان اشاره کرد.
  وی گفت: شعار اصلی دانشگاه هر دانشجو یک فعال فرهنگی-ورزشی است و این شعار در مدت یک سال و دو ماه فعالیت های معاونت دانشجویی و فرهنگی تا حدود زیادی محقق شده است.
  به گفته وی برگزاری ششم ین همایش ملی قرآن و عترت در تاریخ یازدهم و دوازدهم بهمن ماه، جشنواره امیر و حرکت، جایزه آکادمیک افشین یداللهی ویژه پژوهشگران فعال، طراحی و اهدای جایزه سیب نقره ای، گفت و گو با سازمان فرهنگی و هنری شهرداری و مذاکره با دانشگاه هنر جهت همکاری های فرهنگی-هنری و برنامه های تهران گردی برای دانشجویان از جمله برنامه های آتی دانشگاه به شمار می رود.

  ** محور اصلی مشاوره های دانشجویی
  محمد نوری، رئیس مرکز مشاوره و سلامت روان دانشجویان این دانشگاه نیز دراین نشست به فعالیت های روان شناختی دانشگاه اشاره و اظهار کرد: افت تحصیلی، اضطراب و افسردگی محور اصلی مشاوره های دانشجویی است و در این زمینه دانشگاه علوم پزشکی اقدامات موثری را انجام داده است.
  به گفته وی ، تعداد روان شناسان، مشاوره ها و مددکاران اجتماعی دانشگاه افزایش یافته و هسته های مشاوره در اغلب خوابگاه ها و دانشکده ها در حال فعالیت است.
  وی همچنین به فعال شدن کارگاه های آموزشی، کمیته های اعتیاد و کمک رسان اشاره کرد و افزود: بسیاری از دانشجویان در راستای همین اقدامات از افت تحصیلی، مشروطی و... نجات یافته اند.
  نوری با تاکید بر پیشگیری خاطرنشان کرد: با وجود همه فعالیت ها و اقدامات دانشگاه، هدف اصلی آموزش مهارت هایی نظیر جرات نه گفتن و درواقع پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.

  **9489**1601**
  Leave your comment