Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
    Filters
    Preferences
    Search

    دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی برگزیدگان خود را شناخت/ فراستخواه و رشیدیان جایزه گرفتند

    یکشنبه, 07 بهمن,1397

    به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از خبرگذاری کتاب ایران

    دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی برگزیدگان خود را شناخت/ فراستخواه و رشیدیان جایزه گرفتند
     
    به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی امروز یکشنبه (هفتم بهمن‌ماه) با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس ‌جمهور، منصور غلامی؛ وزیر علوم و رئیس دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی، غلامرضا غفاری؛ معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دبیر دهمین جشنواره فارابی، حسین میرزایی؛ رئیس دبیرخانه دائمی دهمین جشنواره فارابی و جمعی از روسای دانشگاه‌ها، موسسات آموزش‌عالی، پژوهشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها، استادان و پژوهشگران صاحب‌نام حوزه علوم‌انسانی و اسلامی در سالن اجلاس سران برگزیدگان خود را شناخت.

    در دهمین جشنواره که از اسفندماه سال 1396 آغاز شد در مجموع، پنج‌ هزار و 649 اثر به جشنواره ارسال شد که پنج هزار و 171 اثر داخلی و 478 اثر مربوط به بخش بین‌الملل بود. آثار دریافتی در بخش داخلی در 14 گروه تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت. در این دوره از مجموع آثار دریافت شده در بخش داخلی از 16 اثر و فرد تقدیر شد. همچنین یک جایزه ویژه نیز به بخش مطالعات میان‌رشته‌ای اختصاص داده شد. 

    در بخش بین‌الملل جشنواره نیز در مجموع 478 اثر در حوزه ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و مورد ارزیابی قرار گرفت. در نهایت هفت نفر به‌عنوان برگزیده اعلام شدند.

    برگزیدگان دهمین جشنواره بین‌المللی فارابی به شرح زیر است:

    الف. برگزیدگان گروه‌های علمی


    گروه اخلاق، ادیان و عرفان
    سطح رتبه اثر صاحب اثر
    بزرگسال برگزیده ندارد تناسخ در متون مقدس هندویی (اوپنیشدهاو بهگودگیتا) ومتون کلامی شیعه  
    جوان شایسته تقدیر   حسن قادری


    گروه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی
    سطح رتبه اثر  صاحب اثر
    بزرگسال برگزیده اول کاریز در ایران و شیوه‌های سنتی بهره‌گیری از آن جواد صفی‌نژاد
    جوان شایسته تقدیر تاریخ بیکاری در ایران معاصر: 1356-1340 محمدجواد عبدالهی
     
    گروه حقوق
    سطح رتبه اثر  صاحب‌اثر
    بزرگسال برگزیده اول سیر عقل در منظومه حقوق بین‌الملل هدایت‌الله فلسفی
    جوان برگزیده ندارد      


    گروه زبان، ادبیات و زبان‌شناسی
    سطح رتبه اثر صاحب‌اثر
    بزرگسال برگزیده دوم صرف در نحو - از کمینه‌­گرایی تا صرف توزیعی مزدک انوشه
    جوان برگزیده ندارد      


    گروه علوم اجتماعی و علوم ارتباطات
    سطح رتبه اثر صاحب اثر
    بزرگسال شایسته تقدیر ایرانی‌ترین غیرایرانی‌ها‌ خلقیات ایرانیان؛ ازمنظربیگانه‌های آشنا محمدرضا جوادی یگانه
    جوان برگزیده سوم هویت دخترانه و تلفن همراه هوشمند: کاربرد تلفن همراه هوشمند در برساخت روایی هویت زهرا صبورنژاد


    گروه علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی
    سطح رتبه اثر  صاحب اثر
    بزرگسال برگزیده اول مقدمه‌ای بر اقتصاد ایران عباس شاکری حسین‌آباد
    جوان برگزیده ندارد      

    گروه علوم سیاسی، روابط‌ بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای
    سطح رتبه اثر صاحب اثر
    بزرگسال برگزیده سوم Security in the Persian Gulf Region فاطمه شایان
    جوان برگزیده ندارد      


    گروه علوم قرآنی و حدیث
    سطح رتبه اثر  صاحب اثر
    بزرگسال برگزیده دوم نخستین اندیشه­‌های حدیثی شیعه: رویکردها، گفتمان‌ها، انگاره‌ها و جریان‌ها سید محمدهادی گرامی
    جوان شایسته‌ تقدیر الگوی گفتمانی تصرف در حدیث نزد قُصاص یحیی میرحسینی
     

    گروه فلسفه، منطق و کلام
    سطح  رتبه اثر  صاحب‌ اثر
    بزرگسال برگزیده اول منطق تطبیقی اسدالله فلاحی
    جوان برگزیده اول مبنای متافیزیکی وحدت حکم براساس محاوره سوفیست افلاطون محمدمهدی فاتحی
     
    گروه فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری
    سطح رتبه اثر صاحب اثر
    بزرگسال شایسته تقدیر طراحی مدل توسعه اخلاق اطلاعات میان دانشجویان ایران مهدی شقاقی
    جوان برگزیده ندارد      

    گروه مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی
    سطح رتبه اثر صاحب اثر
    بزرگسال برگزیده سوم روش‌شناسی فهم و تبیین مراجع طراحی معماران سنتی معاصر ایران هادی صفایی‌پور
    جوان برگزیده سوم متن‌پژوهی شاهنامه با استفاده از نگاره‌ها (قابلیت‌های نگارگری به منزله منبعی در متن‌پژوهی) فاطمه ماه‌وان
     
     
    ب. برگزیدگان بخش خارجی 
     

    ردیف
    نام و نام‌خانوادگی نام به لاتین کشور حوزه‌ تخصصی
    1 خسرو قاسم Khusro Qasim هندوست ان جمعی از آثاردرحوزه اسلام­‌شناسی
    2 رائول گنزالس بورنز Raul Gonzalez Bornez اسپانیا جمعی از آثار درحوزه اسلام­‌شناسی
    3 صفر عبدالله Safar Abdulloyev قزاقستان جمعی از آثار درحوزه ایران‌شناسی
    4 آنا ماریا کراسنوولسکا Anna Maria Krasnowolska لهستان جمعی از آثار درحوزه ایران‌شناسی
    5 مونیکا گرونکه Monika Gronke آلمان جمعی از آثار درحوزه ایران‌شناسی
    6 نیکلاس جان سیمز ویلیامز Nicholas John Sims Williams انگلستان جمعی از آثار درحوزه ایران‌‌شناسی
    7 ژان کلود کریر Jean-Claude Carrière فرانسه تحقیق،ترجمه و اقتباس از منطق‌الطیر عطار و دیوان‌شمس تبریزی

     
    برگزیدگان بخش ویژه
     
    موضوع شخصیت‌های برگزیده
    شخصیت‌های پیشرو علوم انسانی و اسلامی مرحوم عبدالحسین زرین‌کوب
    مرحوم آیت­‌الله عبدالکریم موسوی اردبیلی
    مرحوم توران میرهادی
    پیشکسوت علوم‌انسانی و اسلامی آیت‌الله رضا استادی مقدم
    علامه محمدرضا حکیمی
    محمدعلی موحد
    مترجم برتر عبدالکریم رشیدیان
    حسین صابری
    نظریه‌پرداز برجسته اصغر افتخاری
    برگزیده جایزه «مطالعات میان‌رشته‌ای» مقصود فراستخواه

     
    نهادهای برتر
     
    موضوع عنوان وابستگی
    نهادهای پژوهشی انجمن علمی برتر انجمن علمی علوم مدیریت ایران ---
    نشریه علمی ـ پژوهشی برتر  پژوهش­ های فلسفی دانشگاه تبریز
    فلسفه و کلام اسلامی دانشگاه تهران
     

     
    در این جشنواره گروه‌های «علوم تربیتی، روانشناسی، علوم ورزشی»، «فقه و اصول»، «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)» برگزیده‌ای نداشتند.

    برچسب ها

    دفترمشق علوم
    تلگرام دفتر مشق @Daftarmashgh_Post
    Leave your comment

    Loading...
    banner