Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  درخشش کودکان نخبه ایرانی درمالزی ازافتخارات بزرگ برای کشوراست

  سه شنبه, 11 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش ایرنا از پارک علم و فناوری دانشگاه علم و فرهنگ، هیجدهمین دوره مسابقات جهانی «محاسبات ذهنی با چرتکه» در شهر کوالالامپور مالزی با حضور 733 کودک از 24 کشور جهان در حالی برگزار شد که کودکان ایرانی عنوان قهرمان قهرمانان این مسابقات را کسب کردند.
  مرضیه افخم روز سه شنبه درآیین تجلیل ازکودکان نخبه و تیم اعزامی به هجدهمین دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه در شهر کوالالامپور با تبریک و تقدیر ویژه از افتخار آفرینی تیم اعزامی به این دوره مسابقات در کشور مالزی، گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور درحال توسعه دراین امور دنباله دار و مهم قدم گذاشته و حضور فراگیران ما در این عرصه خود گویا این است که مغز چطور می تواند رشد پیدا کرده باشد.
  وی افزود: ازطرفی این نوع از علم به نوعی با عرفان هم درهم آمیخته و فراگیران پس از مدتی متوجه می شوند که هدف تنها آموزش محاسبات ریاضی نیست و صاحب آفرینش این نوع پرورش را در طبیعت انسان برنامه‌ریزی کرده است.
  این دیپلمات کشورمان در مالزی،به اهتزار درآمدن پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران را برای کارگزاران حوزه دیپلماتیک ارزشمند و باعث افتخار دانست و گفت: این حس خوب همان بخشی است که در حوزه دیپلماتیک به عنوان حوزه های جدید توانمندی کشور ها ازآن یاد می شود، از این رو دیپلمات ها دیگر از روی اصول کتاب با یکدیگر مذاکره نمی کنند.
  افخم در عین حال گفت: دیپلماسی اکنون مربوط به توانمندی کشورهاست در واقع جایی که جوان ها، نوجوان ها و پرچم کشور بتواند بدرخشد و درعرصه های موفقیت گام بردارند و بر اساس آن بتوان وجهه ای مطلوب برای کشور ایجاد کرد.
  وی درعین حال تصریح کرد: امروز خوشبختانه ایران و ایرانی در اقصی نقاط دنیا با دستاوردها و توانمدیهایی که دارد می تواند حرفی برای گفتن داشته ودرعرصه جهانی و درزمینه های علمی و دیگرعرصه ها بدرخشد.
  افخم ابرازامیدواری کرد: این رویداد ها بصورت مستمر تداوم داشته باشد تا ما بتوانیم به عنوان کارگزاران ایرانی از آنها به نحو شایسته استقبال و تقدیر بعمل آوریم.
  وی در ادامه کشف استعدادهای خوب را یک اکتشاف بزرگ دانست و ابرازامیدواری کرد تا سالهای آینده نیز مانند امسال این تیم و همراهان افتخارآفرینی کنند.
  سیام**9314**1535

  برچسب ها

  دفترمشق دانشگاه
  Leave your comment