Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  خاطرات شفاهی امیرحسین فردی جمع‌آوری شود

  سه شنبه, 25 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از خبرگذاری کتاب ایران

  خاطرات شفاهی امیرحسین فردی جمع‌آوری شود
   
  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید‌عباس صالحی در این دیدار ابتدا بخشی از کتاب‌های زنده‌یاد فردی را از نزدیک مطالعه و در مورد این کتاب‌ها با خانواده آن مرحوم  صحبت کرد.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد ضرورت گردآوری خاطرات زنده‌یاد فردی خاطرنشان کرد: وظیفه خانواده آن مرحوم است که شاخه‌های متعدد دوست ان ایشان را جست‌وجو کنند و در قالب روایت‌های تصویری منتشر کنند.

  صالحی تصریح کرد: زنده‌یاد فردی در شاخه‌های فرهنگی به ویژه در حوزه کودک و نوجوان و حوزه‌های مختلف سینمایی و ادبیات اقدامات شایانی را داشته که باید مورد بررسی قرار بگیرد و از تجربیات ایشان استفاده کرد.

  وی در توصیه به خانواده مرحوم فردی گفت: می‌توان فهرستی از دوستان آن مرحوم را فراهم و در یک خوشه‌بندی آماری قرار داد و خاطرات وی را براساس زمان‌بندی زندگی وی تفکیک کنید.

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برای مثال ورزش فوتبال مورد توجه وی بوده و همیشه درگیر این مساله بود و از تجربه وی در امر ورزش می‌توان استفاده کرد، ورزش هم در حوزه عمومی و هم ورزش قهرمانی تقسیم می‌شود که آن زنده یاد خیلی از افراد را در هر دو بخش پرورش داده است.

  صالحی بیان کرد: بسیار خوب است که خانواده این زنده‌ یاد شخصا به دنبال جمع‌آوری خاطرات شفاهی ایشان باشد زیرا خانواده تمام سلیقه‌ها را در نظر می‌گیرد.

  وی در پایان گفت: این وظیفه برگردن خانواده فردی است که اطلاعات زندگانی ایشان را جمع‌آوری کنند و این یک رسالت است که باید در قبال یک شخصیت مهم کشور نشان دهید.
  تلگرام دفتر مشق @Daftarmashgh_Post
  Leave your comment

  Loading...
  banner