Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  حملات تروریستی مانع روند برگزاری انتخابات افغانستان نشد

  شنبه, 28 مهر,1397
  به گزارش ایرنا، افراد طالبان صبح امروز همزمان با آغاز رای گیری در استان «غور» و در کابل مرکز افغانستان حملات محدودی را انجام داد که در مجموع بر اثر آن هشت تن از نیروهای امنیتی و شهروندان افغان کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.
  «ناصر خاضع» استاندار غور به رسانه های محلی افغانستان گفت که درگیری در حومه شهر «فیروزکوه» مرکز استان غور و شهرستان «دولتیار» رخ داد و مردم با نیروهای امنیتی همکاری کردند و روند انتخابات ادامه یافت.
  در استان «فراه» هم درگیری بین نیروهای امنیتی و گروه طالبان در شهرستان «خاک سفید» رخ داد که در جریان آن شش تن از اعضای طالبان کشته و چهار تن از آنها زخمی شدند.
  در جریان رای گیری در کابل پایتخت افغانستان نیز سه انفجار در حوزه های 12، 15 و 16 رخ داد که تلفاتی در پی نداشت و تنها یک مورد انفجار در حوزه چهارم شهر کابل سبب شد یک پلیس هنگام خنثی کردن بمب جاسازی شده همراه همکارش و دو شهروند زخمی شوند.
  در شهرستان «نرنگ» استان «کنر» در شرق افغانستان نیز طالبان چند راکت را به طرف مراکز رای گیری شلیک کرد که باعث زخمی شدن دو زن شدند.
  از استان «میدان وردک» نیز گزارش رسیده است که سه راکت به مرکز شهر اصابت کرده است و تلفاتی در پی نداشته است.
  «امین الله امرخیل» فرمانده پلیس «هرات» در غرب افغانستان هم از اصابت چند راکت در شهرستان های «اوبه»، «ادرسکن»، «گلران» و «رباط سنگی» خبر داد که تلفات و خساراتی نداشته است.
  طالبان که رای دهندگان و نامزدان را به حمله تهدید کرده است با حضور 70 هزار نیروی امنیتی در 32 استان موفق به حملات قابل توجه ای نشدند و تاکنون روند انتخابات از نگاه امنیتی بدون حادثه بزرگی سپری شده است.
  تاکنون بر اثر حملات افراد ناشناس، 10 تن از نامزدان انتخابات کشته شده اند که تنها یک مورد آن را طالبان برعهده گرفته است و بیش از 400 غیر نظامی از اردیبهشت امسال که روند مقدمات انتخابات آغاز شد تاکنون در ارتباط با این فرآیند جان باخته یا زخمی شده اند.
  حمله به ستاد انتخاباتی یک نامزد در 10 مهر ماه در شهرستان «کامه» استان «ننگرهار» 14 کشته و 40 زخمی داشت ،17 مهرماه در شهر «لشکرگاه» مرکز استان «هلمند» حمله ای مشابه هفت کشته و 11 زخمی و 21 مهر ماه در شهرستان «روستاق» استان «تخار» تکرار این نوع حملات 22 کشته و 36 زخمی و آخرین حمله به ستاد انتخاباتی در شهر لشکرگاه در 24 مهر ماه سه تن کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند و طالبان آخری را کار خود خواند و دیگر حملات تاکنون متهمی نداشته است.
  آساق*291*1104**1663**

  برچسب ها

  Leave your comment