Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  حضور جانبازان و تشکل‌های ایثارگر در کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی

  چهار شنبه, 02 آبان,1397

  به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، نشست دبیران تشکل‌های شیمیایی اعزامی به لاهه هلند و جمعی از مدیران‌کل بنیاد با اساتید دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی در دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برگزار شد. اسلام کریمی، مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، در حاشیه این نشست با اعلام برگزاری کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی در تاریخ 27 آبان ماه در لاهه هلند اظهار داشت: تعدادی از تشکل‌های مرکز دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر مانند تشکل‌های مصدومان شیمیایی و تشکل‌های حوزه ترور به‌صورت بین‌المللی فعالیت می‌کنند و نظرات و پیشنهادات دبیران تشکل‌های شیمیایی و اساتید دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی می‌تواند در موفقیت جانبازان و تشکل‌ها در این کنفرانس بسیار تأثیرگذار باشد.

  وی افزود: در کنفرانس منع سلاح‌های شیمیایی لاهه، 12 نفر از جانبازان و همراهان آن‌ها با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت امور خارجه حضور پیدا می‌کنند و در زمینهٔ تاریخ شفاهی جانبازان شیمیایی، سلاح‌های مخرب شیمیایی مطالبی را ارائه داده و تصاویر مربوط به جانبازان شیمیایی را به نمایش می‌گذارند، همچنین چهار تشکل حاضر در این کنفرانس، طی فرصت پنج الی 10 دقیقه‌ای می‌توانند بیانیه‌ای را در خصوص چالش‌های مرتبط با جانبازان شیمیایی مطرح کنند.

  مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با مسئولان اداره کل بین‌الملل، حراست، اداره کل مصدومین شیمیایی، دفتر مطالعات و پژوهش‌ها و اداره کل هنری بنیاد و چهار تشکل حاضر در این کنفرانس گفت: اساتید دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی می‌توانند مشاور خوبی در زمینهٔ صدور بیانیه‌ها و نوع برخورد دیپلماتیک ما در این کنفرانس باشند تا به این واسطه حقوق نظام و جانبازان شیمیایی حفظ شود.

  وی ادامه داد: با توجه به اینکه این کنفرانس با حضور 190 کشور و تشکل‌های مختلف برگزار می‌شود، تبادل‌نظر با اساتید دانشگاه و صاحب‌نظران منجر به کسب نتایج مناسب و دریافت راهکارهای مثمر ثمر خواهد شد، البته در جهت توانمندسازی جانبازان شیمیایی برای حضور در این کنفرانس نیز دوره‌های آموزشی خاصی برگزارشده تا بتوانیم نهایت بهره را از این اجلاس ببریم.

  کریمی با اشاره به تأکید حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی، رئیس بنیاد شهید، مبنی بر انجام اقدامات خلاقانه به نفع جامعه ایثارگری تأکید کرد: تحریم‌های دارویی از جمله مباحثی است که می‌توان به زبان بین‌الملل با سفرای کشورهای شرکت‌کننده و مسئولان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی بیان کرد. متأسفانه کانال‌های خرید دارو را برای ایران تحریم کرده‌اند که در این زمینه این کنفرانس می‌تواند فرصتی برای ارائه راهکار و از بین بردن موانع واردات این داروهای خاص به‌ویژه برای جانبازان باشد.

  انتهای پیام/

  برچسب ها

  Leave your comment