Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  جوانان ایرانی و عراقی در موکب‌های 'الاتحاد' گرد هم می آیند

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  به گزارش ایرنا حجت ‌الاسلام والمسلمین حبیب ارزانی روز چهارشنبه در نشست خبری در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در اهواز بیان کرد: موکب های الاتحاد با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و کانون‌های مساجد و ارشاد خوزستان و ایلام تشکیل شده که در شهرهای کربلا و نجف و کاظمین فعالیت می‌کنند.
  وی افزود: جوانان ایرانی و عراقی در موکب‌های الاتحاد از زوار پذیرایی می‌کنند.
  مسئول ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه تلاش می کنیم در موکب‌های الاتحاد بیشتر در قالب فرهنگی و هنری پاسخگوی شبهات باشیم ادامه داد: برای اربعین سال آینده نیز از امروز برنامه‌ریزی را در این زمینه شروع کرده ایم.
  وی گفت: در این موکب‌ها تلاش شده تا از ظرفیت قرآن و اهل‌بیت(ع) در قالب فرهنگ و هنر و اجرای برنامه‌هایی چون شعر، سرود، تئاتر، اذان زنده، اقامه نماز جماعت، پاسخگویی به شبهات و سخنرانی به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی و همچنین برنامه‌های وپژه کودک و نوجوان استفاده شود.

  *** اربعین حرکتی منبعث از عشق و ایمان
  حجت الاسلام ارزانی افزود: ما عظمت اربعین را هنوز نتوانسته‌ایم آن گونه که هست معرفی کنیم و در هیچ کجای جهان چنین حرکتی را نداریم که منبعث از عشق و ایمان باشد.
  وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند راهپیمایی اربعین حرکتی سرشار از عشق و ایمان است و از باور عمیق و محکم نشات گرفته است.
  مسئول ستاد عالی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد با بیان اینکه پیشینه تاریخی ایران و عراق پیشینه وسیعی است توضیح داد: امروز دستان دشمنان این 2 کشور برای ایجاد تفرقه میان آنها آشکارا و مشهود است و هدف آنان حرکت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی حضرت سیدالشهدا(ع) است.
  وی ادامه داد: در مسیر اربعین نه تنها ایران و عراق بلکه همه کسانی که با نام امام حسین(ع) آشنا هستند حضور پیدا می‌کنند.
  حجت الاسلام ارزانی گفت: یکی از برنامه‌های امسال ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد، اعزام حدود بیش از 20 نفر از روحانیان حوزه علمیه قم برای شرکت در این حرکت است که کار آنها پاسخگویی به شبهات و سخنرانی‌های کوتاه است، برنامه ما این است که برای سال آینده در این حوزه حضور جدی‌تر و غنی‌تری داشته باشیم.
  7164/6002/ 6037

  برچسب ها

  Leave your comment