Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  توسعه همکاری های بین المللی از سیاست های جمهوری اسلامی است

  سه شنبه, 01 آبان,1397
  به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری عصر دوشنبه طی سخنانی در مراسم آغازین رویداد اینوکس 2018 کیش با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری مبنی بر اجرای اصل 44 قانون اساسی افزود: مجموعه ارکان نظام جمهوری اسلامی درخصوص تعامل سازنده با دنیا، جذب سرمایه، بهره مندی از توان بخش خصوصی، افزایش سرمایه های اجتماعی، رفع موانع تولید، حفظ امنیت ملی و کم کردن اثر تحریم ها اتفاق نظر دارند.
  وی افزود: تمرکز بر افزایش تولید، توسعه کارافرینی، تقویت شرکت های دانش بنیان، توجه بیشتر به بخش گردشگری و توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از جمله سیاست گذاری های دولت در جهت توسعه تجارت و سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است.
  معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: در شرایط فعلی؛ انسجام، اتحاد، همدلی و درک مشترک دولتمردان، فعالان اقتصادی و مردم از مشکلات روز، درکنار موقعیت استراتژیکی، دانش فنی و توان دفاعی از مهمترین مؤلفه های امنیت ملی است.
  امیری با اشاره به حمایت نظام و دولت از کارآفرینان، سرمایه گذاران و نوآوران درعرصه های مختلف اقتصادی وعلمی بر ضرورت حضورفعالان اقتصادی، ایده پردازان و خلاقان سیستمی نگر در عرصه اقتصادی کشور تاکید کرد و افزود: برای رسیدن به اهداف اقتصادی، کارآفرین و کارآفرینی نه تنها در نظام اموزشی بلکه در خانواده نیز باید مورد توجه خاص قرارگیرد.
  امیری، تشکیل شورای عالی هماهنگی اقتصادی به ابتکار رهبر معظم انقلاب، بیش از صد مورد حمایت از شرکت های دانش بنیان، معافیت های مالیاتی و ارائه تسهیلات ارزان را از جمله اقدامات دولت و نظام درراستای حمایت از تولید ، اشتغالزایی، توجه به نوآوری، پشتیباتی از کارآفرینی و حل مشکلات بخش خصوصی ذکر کرد.

  ** اجماع جهانی علیه ایران درهم شکسته است
  معاون پارلمانی رئیس جمهوری در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به تغییرات و تحولات چند سال اخیر گفت مجموعه این تغییرات به زیان آمریکا رقم خورده بگونه ای که سالها تلاش این کشور برای اجماع جهانی علیه جمهوری اسلامی اکنون کاملا در هم شکسته است.
  وی اضافه کرد: از سال گذشته تا کنون تغییرات زیادی در کشور، منطقه و سطوح بین المللی اتفاق افتاده که به نوعی بر اقتصاد ما هم تاثیر گذاشته است، برخی از این تغییرات ناشی از عوامل درون زا و ساختار های اقتصادی و بخشی هم ناشی از مسایل سیاسی و کنش های بین المللی بوده است.
  وی افزود: خروج یک طرفه ترامپ از برجام به عنوان یک توافقنانه بین المللی و مصوب سازمان ملل از یکسو و رفتارهای حاکمان آمریکا در عرصه سیاست جهان ثابت کرد که آنها نه تنها در ارتباط با ما، بلکه در ارتباط با دوستان و متحدان خودشان نیز قابل اعتماد نیستند.

  **خروج ازفصل هفت منشور سازمان ملل
  امیری در ادامه سخنان خود، خروج ایران از شمولیت فصل 7 منشور سازمان ملل و به نتیجه رسیدن مذکرات هسته ای را دستاوردی دیپلماتیک برای کشور دانست و افزود: این دستارود با حمایت رهبر معظم انقلاب و بدون متحمل شدن هزینه سنگین حاصل شد.
  معاون پارلمانی رئیس جمهوری در پایان ضمن تقدیر از برگزار کنندگان و شرکت کنندگان در رویداد اینوکس کیش اظهار امیدواری کرد که این نشست در عبور از شرایط کنونی و شکوفایی اقتصاد کشور نقشی تاثیرگذار داشته باشد.
  رویداد اینوکس کیش 2018 شامل دهمین نمایشگاه بین المللی معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور و پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی با مشارکت 360 شرکت داخلی و خارجی امروز دوشنبه طی مراسمی در مرکز همایش های جزیره گردشگری کیش گشایش یافت و کار خود را آغاز کرد.
  آیین گشایش این رویداد مهم اقتصادی با حضور معاون پارلمانی رییس جمهوری، دبیر شورایعالی مناطق آزاد، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، معاون وزیر اقتصاد و رییس سازمان خصوصی سازی، رییس اتاق بازرگانی، معاون اقتصادی وزارت امور خارجه، استاندار هرمزگان، رییس شورای عالی بیمه مرکزی، مدیران و فعالان بخش های مختلف اقتصادی کشور در مرکز همایشهای بین اللملی جزیره کیش برگزار شد.
  **1339شبس**1859

  برچسب ها

  Leave your comment