Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  توسعه تالارهای منطقه‌ای در دستور کار بورس/ شعبه کیش کارگزاری بورس بیمه ایران افتتاح شد

  سه شنبه, 01 آبان,1397

  اقتصاد آنلاین - مروارید اسلامی؛ امروز و همزمان با برگزاری رویداد کیش اینوکس، شعبه کیش شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران با حضور مدیرعامل و معاون بورس تهران افتتاح شد. در این مراسم مدیرعامل بورس تهران و مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران به سخنرانی پرداختند.

   

  صندوق‌های قابل معامله منطقه‌ای ایجاد می‌شود/ اعتمادسازی مهمترین موضوع در بازار است

  علی صحرایی، مدیرعامل بورس تهران با بیان اینکه توسعه تالارهای منطقه‌ای جزو برنامه‌های شرکت بورس است، در رابطه با این تالارها گفت: در ابتدای راه‌اندازی تالارهای منطقه‌ای، هدف اعتمادسازی برای مردم بود و از نگاه فرهنگی استفاده شد. تالار منطقه‌ای درگاهی است که همه خدمات بازار سرمایه را ارائه می‌دهد؛ این تالارها با اینکه آن زمان متعلق به سازمان کارگزاران بودند و در حال حاضر متعلق به بورس تهران هستند، همه خدمات بازار سرمایه را ارائه می‌دهند.

  او ادامه داد: گسترش تالارهای منطقه همزمان با ورود سامانه جدید بود و این پلتفرم را ایجاد کرد که ارتباط مردم با سامانه افزایش یابد. این موارد همزمان بود با ورود شرکت‌های اصل ۴۴ به بازار سرمایه و این نگاه فرهنگی وجود داشت که محصولات بازار سرمایه به مردم شناسانده شود. این درگاه‌ها در کمک به توسعه بازار سرمایه نقش داشتند. این ایستگاه‌ها موظف به ارائه همه خدمات بازار سرمایه هستند.

  صحرایی تاکید کرد: تالارهای منطقه‌ای در فرهنگ‌سازی نقش مهمی دارند. این تالارها براساس سطح نیازمندی مراجعان، مواد آموزشی دارند و به صورت مرتب برنامه‌های آموزشی را اعلام و برگزار می‌کنند.

  او در ادامه اعلام کرد که بورس برنامه دارد تا بخشی از امور نظارت در حوزه بازار سرمایه را به تالارهای منطقه‌ای محول کند.

  مدیرعامل بورس تهران ادامه داد: موضوع دیگر مارکتینگ است؛ موضوع آموزش ناشران و بنگاه‌های حاضر در مناطق یا معرفی امتیازات بازار سرمایه و حضور شرکت‌ها در بازار سرمایه، ازجمله اموری است که توسط همکاران مناطق با تدابیری که در تهران وجود دارد، انجام می‌شود و آنها به‌عنوان سفیران بازار سرمایه در تالارهای منطقه‌ای هستند اما نقس اصلی همان اطمینان‌بخشی به مردم است و وجود این تالارها موجب اعتمادسازی برای مردم می‌شود تا باور داشته باشند یک مکان پاسخگو وجود دارد. به این ترتیب این تالارها ابزار توسعه بازار سرمایه می‌شوند.

  صحرایی در رابطه با فرهنگ‌سازی در بورس گفت: یکی از برنامه‌ها، هدایت مردمی که دانش یا وقت کافی ندارند، به سمت ورود غیر مستقیم به بازار سرمایه است. اعتمادسازی مساله مهمی است و سرمایه‌گذاری مستقیم و زیان احتمالی می‌تواند اعتماد مردم را به بورس از بین ببرد. مردم باید به سمت سرمایه‌گذاری غیرمستقیم هدایت شوند. در این رابطه برنامه ایجاد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) وجود دارد و یکی از آنها صندوق‌های قابل معامله منطقه‌ای است. همچنین صندوق‌های قابل معامله صنایع مختلف نیز ایجاد می‌شود.

  او در پایان ابراز امیدواری کرد که سایر شرکت‌های کارگزاری به‌ویژه کارگزاری‌های بانکی در ایجاد شعب منطقه‌ای پیش‌قدم شوند.

  براساس این گزارش، ۲۳ درصد از کل حجم معاملات کشور در کیش صورت می‌گیرد و بعد از تهران قرار دارد.

   

  کارگزاری بورس بیمه به دنبال توسعه شعب در استان‌ها

  مهدی رباطی، مدیرعامل شرکت کارگزاری بورس بیمه ایران در نشست خبری به مناسبت افتتاح شعبه کیش این کارگزاری، هدف کارگزاری بورس بیمه ایران را توسعه جغرافیایی در سطح کشور و تمام ۳۲ استان اعلام کرد.

  به گفته او حجم معاملات کیش قابل توجه است و به همین دلیل توسعه جغرافیایی کارگزاری از کیش آغاز شد و این برنامه وجود دارد که با همکاری بورس، شعب کارگزاری در تمام استان‌هایی که شعب ممتاز بیمه ایران وجود دارد، توسعه یابد.

   

  اعتمادسازی برای بورس با توسعه شعب

  یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بورس نیز در این مراسم بر لزوم تلاش برای ارتقای سطح سواد مالی مردم در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت که باید مردم به سرمایه‌گذاری در بورس ترغیب شوند و لازم است ابهام آنها درمورد بورس برطرف شود تا نگرش نادرست موجود در جامعه در رابطه با بورس اصلاح شود.

  او ادامه داد: با تاسیس شعب شرکت‌های کارگزاری در سایر شهرها و مناطق، توسعه ارتباط با مشتریان و جلب نظر مردم برای حضور در بازار سرمایه اتفاق خواهد افتاد.

  برچسب ها

  Leave your comment