Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  بولتون: مداخله روسیه در انتخابات آمریکا را تحمل نمی کنیم

  سه شنبه, 01 آبان,1397
  به گزارش ایرنا، «جان بولتون» دوشنبه شب در گفت وگو با رادیو اکومسکو با اشاره به دیدار خود با «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت روسیه این مطلب را بیان کرد.
  وی با بیان اینکه اتباع روسی در انتخابات آمریکا مداخله کرده اند، افزود: به شرکای روسی گفتم که می دانم دخالت اتباع روسی در انتخابات آمریکا تاثیراتی داشته است اما مساله مهم چیز دیگری است.
  بولتون افزود: تمایل برای دخالت در امور آمریکا موجب بی اعتمادی به روس ها شده است و من معتقدم که آمریکا این مساله را تحمل نخواهد کرد.

  ** کره شمالی
  بولتون در پاسخ به این پرسش که آیا دولت ترامپ سال گذشته به دنبال بمباران اتمی کره شمالی بود، اظهار کرد: این واقعیت ندارد، ترامپ صریحا گفت که به مذاکراه با کره شمالی ادامه خواهد داد و این سیاست خارجی واشنگتن در قبال پیونگ یانگ است.
  وی افزود: ما در اجلاس با کره ای ها مسائل را مورد گفت وگو قرار داده و تلاش کردیم این کشور به تعهدات خود عمل کند و تا آنجا که می دانم آنها به تعهدات خود پایبند بوده اند.

  ** پیمان موشکی
  مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در ادامه این گفت وگو اعلام کرد که توافق درباره پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد در نشست با همتای روسی مطرح شد، ما معتقدیم که ماندن در این پیمان تنها با مشارکت روسیه و آمریکا ممکن نیست.
  وی خاطرنشان کرد که مذاکرات امروز با دبیر شورای امنیت روسیه درباره محدود کردن تسلیحات بود و ما موضع خود در مورد پیمان استارت-2 و قرارداد کاهش سلاح های راهبردی را مطرح کردیم.
  بولتون گفت: طرف روسی نیز مواضع خود در خصوص قرارداد استارت-2 (قرارداد تسلیحات تهاجمی راهبردی) را مطرح کرد و دولت آمریکا موضع خود را در خصوص این مساله در نتیجه مذاکرات با طرف روسی مشخص خواهد کرد؛ ما آماده مذاکره هستیم و در زمان حاضر فرصت برای چنین گفت وگویی وجود دارد.
  مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا با بیان اینکه در نتیجه مذاکرات امروز درک بهتری از موضع طرف روسی پیدا کرده است، گفت: علاقه مندیم که به جزئیات بپردازیم.

  **ترامپ حقیقت را از عربستان می خواهد
  بولتون در خصوص مواضع آمریکا درباره عربستان پس از کشته شدن «جمال خاشقچی» در ترکیه مدعی شد که رئیس جمهوری آمریکا از عربستان خواسته تا حقیقت را بازگو کند.
  وی افزود: ترامپ بارها موضع خود را درباره ولیعهد عربستان اعلام کرده است، قطعا از او در خصوص کشته شدن خبرنگار عربستانی حقیقت را خواهد خواست؛ آمریکا هم می خواهد بداند این خبرنگار به چه علت مرده، چه کسی او را کشته و مسائل پشت پرده چیست.
  بولتون گفت: مساله مرگ خبرنگار عربستانی در ابهام قرار دارد و ما هم خواهان روشن شدن این موضوع هستیم و در این باره با عربستان در حال مذاکره هستیم.
  وی با بیان اینکه یک حقوقدان است و در خصوص مسائلی که نمی داند اظهار نظر نمی کند و دوست دارد با شواهد و نه شایعه ها کار کند، اظهار کرد: با پادشاه و ولیعهد عربستان گفت وگو و تاکید کردیم که تحقیقات آمریکا در خصوص این پرونده ادامه خواهد داشت.
  بولتون در پاسخ به این پرسش که اگر معلوم شود ولیعهد عربستان در قتل خاشقچی نقش داشته، آمریکا چه موضعی در برابر عربستان اتخاذ خواهد کرد، گفت: بار دیگر تاکید می کنم که نمی خواهم از نظر تئوری به این مساله رسیدگی و یا گمانه زنی کنم.
  اروپام*391*1346**شبس**1613

  برچسب ها

  Leave your comment