Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  بولتون: آمریکا و روسیه از تحریمهای ایران سود خواهند برد!

  سه شنبه, 01 آبان,1397

  به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید که برای دیدار و گفتگو با شماری از مقامات بلندپایه روسیه از جمله «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت این کشور به مسکو سفر کرده است، در سخنان خود با اذعان به تأثیرات تحریمهای واشنگتن علیه تهران بر بازار جهانی نفت، مدعی شد که دو کشور روسیه و آمریکا از این تحریمها منتفع خواهند شد!

  بولتون با اشاره به اینکه آمریکا تولید و صادرات نفت خود را افزایش داده است، گفت که روسیه نیز از کاهش صادرات نفت ایران سود خواهد برد.

  وی در این باره گفت: «اینکه روسیه به عنوان یک کشور صادرکننده نفت از افزایش قیمتها سود خواهد برد، کاملاً درست است. و ما [نیز] به عنوان تولید کننده نفت سود می بریم. اما دیر یا زود، بازار تثبیت خواهد شد».

  به گفته این مقام بلندپایه دولت آمریکا، تحریمهای واشنگتن علیه تهران با هدف «اِعمال فشار حداکثری بر تهران جهت وادارسازی آن به تغییر رفتار» وضع و اجرایی می شود.

  جان بولتون در مورد احتمال برگزاری نشستی دیگر میان رؤسای جمهور دو کشور روسیه و آمریکا گفت که برگزاری یک نشست مشابه نشست هلسینکی محتمل خواهد بود.

  وی در خصوص مداخلات ادعایی روسیه در انتخابات آمریکا نیز گفت که پیشتر به همتایان روسی خود متذکر شده بود یک چنین مداخلاتی، اگر صورت گرفته باشد، بعید است که بر انتخابات تأثیری گذاشته باشد.

  شایان ذکر است که گفتگوهای جان بولتون با همتای روسی خود، نیکلای پاتروشف حول محور موضوعاتی از قبیل خروج احتمالی آمریکا از پیمان منع موشکهای هسته ای میان بُرد (منعقده با روسیه در سال ۱۹۸۷)، ایران، کره شمالی، سوریه، افغانستان، اوکراین، مبارزه با تروریسم بین المللی، قاچاق مواد مخدر و مهاجرت غیرقانونی روز دوشنبه در شهر مسکو برگزار شد.

   

  برچسب ها

  Leave your comment