Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  باتری های نسل جدید ساخت وزارت دفاع رونمایی شدند

  دوشنبه, 10 دی,1397

  به گزارش سایت دفتر مشق به نقل از ایرنا

  به گزارش دوشنبه ایرنا از روابط عمومی وزارت دفاع، مجید هدایت معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی(توان) وزارت دفاع در همایش هم اندیشی و تقدیر از نمایندگان برتر سازمان توسعه منابع انرژی از این باتری ها رونمایی کرد.
  هدایت با اشاره به افزایش اشتغال و تولید در سازمان توان تصریح کرد: ما امروز در مجموعه بسیار بزرگی از میزان تولید، تنوع و سبد محصول کاملاً به خودکفایی رسیده ایم به طوری که بیش از 96 درصد از مواد اولیه ساخت محصول را در اختیار و ما بقی را از بخش خصوصی تأمین می کنیم .
  وی با اشاره به مشخصات باتری سنگین تولید شده با فناوری پانچ گفت: این نوع باتری ها بر اساس دانش فنی جدیدی برای باتری های سرب اسیدی طراحی و برای نخستین بار در ایران و در غرب آسیا تولید و عرضه می شود.
  مدیرعامل سازمان توان با اشاره به فناوری به کار رفته در باتری های نسل جدید با تکنولوژی پانچ گفت:فناوری تهیه صفحات سربی چند روش دارد و یکی از روش‌هایی که در چند سال گذشته وارد صحنه بین المللی شد، روش پانچ است که در این تکنولوژی صفحات، فشردگی و افزایش بهبود مکانیکی پیدا کرده و منجر به افزایش مقاومت و طول عمر باتری می شود.
  هدایت افزود: این نوع باتری ها از طیف باتری های سنگین محسوب می شوند که از 120 تا 200 (امپر) برای استفاده کامیون ها و اتوبوس ها ساخته شده که از مقاومت و طول عمر بالایی نسبت به سایر باتری ها برخوردا می باشند.
  وی در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: ما سری نخست این محصول را با برند نانو نیرو و صبا از ظرفیت های 120 تا 200 آمپر عرضه کردیم که از این پس نیز از مرحله 90 به بالا عرضه می شود.
  معاون وزیر دفاع با اشاره به عملکرد سازمان توان در آستانه چهلمین سالگردپیروزی اظهار داشت: مجموعه شرکت توسعه منابع انرژی (توان) بزرگترین تولید کننده انواع باتری در غرب آسیاست به گونه ای که در بحث انرژی و تولید باتری های سرب اسیدی توانسته است تمام مراحل را پشت سر گذاشته و مقتدرانه در این عرصه گام های جدی بردارد.
  مدیرعامل سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع افزود: ما امروز به طور قطع می‌توانیم ادعا کنیم که دارای بهترین تکنولوژی باتری های سرب اسیدی هستیم به طوری که می توانیم با سایر کشورها در تنوع ،کیفیت، قیمت و سبد محصول رقابت می‌کنیم.
  هدایت با بیان اینکه قطعا کشور ما طی سال های آینده به بزرگترین صادر کننده باتری و ذخیره سازها در منطقه تبدیل خواهد شد گفت : سازمان توان با رویکرد اقتصاد مقاومتی و تکیه بر ظرفیت های دانش بنیان بومی و به کار گیری محققان بزرگی در حوزه الکتروشیمی ، الکترونیک در مراکز تحقیقاتی و آزمایشگاهی بسیار مجهز و همچنین ارتباط و تعامل تنگاتنگ با دانشگاه های کشور توانسته است محصولی را در سطح عالی و به قیمت قابل رقابت عرضه کند.
  معاون وزیر دفاع در همین راستا خاطر نشان کرد :صنایع ذخیره سازسازمان توسعه منابع انرژی( توان) مفتخر است که توانسته در این حوزه خود را به استانداردهای بین المللی نزدیک کرده و کیفیت، استاندارد و تنوع محصولات و حجم تولیدات چند میلیونی خود را به همراه خدمات پس از فروش در سطح شرکت های برتر دنیا عرضه کند.
  گفتنی است در پایان این همایش از نمایندگان برتر توزیع و فروش سازمان توسعه منابع انرژی در سراسر کشور تقدیر به عمل آمد.
  سیام*9612*1535

  برچسب ها

  دفترمشق دانشگاه
  Leave your comment