Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ایران در تولید گندم نیازی به واردات ندارد

  چهار شنبه, 02 آبان,1397
  «محمود حجتی» شامگاه چهارشنبه در کنگره بین المللی گل و گیاهان زینتی در محلات افزود: پیش از این سالانه 6 میلیون تن گندم وارد کشور می شد اما با تولید بیش از 13 میلیون تن از این محصول استراتژیک واردات این محصول به صفر رسیده است.
  وی اظهارداشت: این توانمندی و خود اتکایی در تولید داخل در سایه حمایت دولت از بخش کشاورزی و سرمایه گذاری در امور زیربنایی و توسعه زیرساخت ها است.
  وزیر جهاد کشاورزی گفت: شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های خدادادی در بخش کشاورزی از برنامه های این وزارتخانه برای افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.
  حجتی افزود: کشور پهناور ایران توانمندی بسیاری دارد که بسیاری از آن ها تاکنون مغفول مانده است.
  وی یادآور شد: اگر چه شرایط اقلیمی سختی بر کشور حاکم است اما در همین وضعیت نیز می توان در سایه برنامه و مدیریت هوشمندانه موفقیت بالا در تولیدات کشاورزی داشت.
  وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: محلات یکی از مناطق پرظرفیت کشاورزی کشور است و توانمندی این شهرستان در تولید و صادرات گل و گیاه با وجود محدودیت آب از افتخارات کشور محسوب می شود.
  حجتی با بیان اینکه نیروی انسانی بزرگ ترین سرمایه کشور است، اظهار داشت: مدیران و بهره برداران ماهر و متعهد در بنگاه های بزرگ اقتصادی سرمایه کشاورزی هستند.
  وی گفت: در سایه الگوی مدیریتی هدفمند و اعمال روش های نوین کشت می توان در سخت ترین شرایط اقلیمی نیز بهره وری موثر را در حوزه کشاورزی ایجاد کرد.
  نماینده مردم محلات و دلیجان در خانه ملت نیز در این کنگره گفت: مزیت های اقتصادی هر منطقه ای در کشور باید در بخش کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.
  حجت الاسلام «علیرضا سلیمی» افزود: محلات از نظر نوع خاک، آب و هوا و منابع انسانی توانمند و قوی است و زیرساخت های کاملی دارد.
  وی ادامه داد: 900 هکتار زمین معادل یک پنجم سطح زیر کشت کشور در حوزه گل و گیاه در محلات قرار دارد.
  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس اظهار داشت: ارتباط دانش و کشاورزی باید تقویت شود چرا که این پیوند می تواند نجات بخش حوزه کشاورزی شود.
  حجت الاسلام سلیمی گفت: پایانه گل و گیاه در محلات 90درصد پیشرفت دارد و تکمیل آن منوط به اجرایی شدن تعهدات دولت است.
  وی با بیان اینکه مرحله نخست دهکده گل محلات در 100 هکتار ایجاد شده، افزود: زیر ساخت های شروع عملیات اجرایی مرحله دوم این دهکده نیز فراهم شده است.
  دومین کنگره بین المللی و سومین کنگره ملی گل و گیاهان زینتی در محلات از اول تا سوم آبان در پژوهشکده گل و گیاهان زینتی محلات در حال برگزاری است.
  وزیر جهاد کشاورزی عصر روز چهارشنبه با سفر به دلیجان و محلات از چند واحد دامپروری، آبیاری نوین و کارخانه فرآوری محصولات کشاورزی، نمایشگاه گل های داوودی، دهکده گل و گیاه محلات نیز بازدید کرد.
  7277/6013/

  برچسب ها

  Leave your comment