Close
(0) items
You have no items in your shopping cart.
All Categories
  Filters
  Preferences
  Search

  ایرانیان مقیم درارتقاء روابط با ایرلند نقش مهمی دارند

  دوشنبه, 07 آبان,1397
  به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، دکتر «مسعود اسلامی» در نخستین اجتماع اساتید و دانشجویان در دوبلین که به دعوت سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ضمن تأکید بر ضرورت نقش‌آفرینی دانشجویان، محققان و اساتید ایرانی مقیم ایرلند در توسعه علوم و نوآوری، خواستار مشارکت آنان در این وظیفه مهم گردید.
  وی با تشریح شرایط امروز کشور و اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران همکاری با دولت ایرلند را در چارچوب همکاری‌های ایران و اتحادیه اروپا خوب توصیف کرد.
  این مراسم که در مرکز اسلامی دوبلین با سرود جمهوری اسلامی آغاز گردید، با یاد و بزرگداشت اربعین حسینی ادامه یافت و ایرانیان حاضر به تبادل‌نظر و گفتگو پیرامون راهکارهای عملی برای ارتباط با ایران و تقویت پیوندهای موجود بین ایرانیان مقیم ایرلند با سفیر و دیپلمات‌های ایران پرداختند.
  در این برنامه فیلمی از سخنان دکتر «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره اقتصاد دانش‌بنیان و نوآوری پخش گردید.
  در پایان مراسم، دانشجویان و اساتید در محیطی صمیمانه، ضمن معرفی خود و تشریح آخرین وضعیت مطالعات و تحقیقات، آمادگی خود برای استمرار تبادل‌نظر و همکاری‌ها را اعلام کردند.
  گفتنی است «مسعود اسلامی» به تازگی جانشین «جواد کچوئیان» شده است.
  اروپام ** هـ ن **1859

  برچسب ها

  Leave your comment